ՕԵԿ-ում սկսել են կամաց-կամաց հրաժարվել իրենց կուսակցության անունից. «Հրապարակ»
«Օրինաց երկիր» կուսակցությունում սկսել են կամաց-կամաց հրաժարվել իրենց կուսակցության անունից: «Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ կուսակցությունում ներքին հրահանգ կա մոռացության տալ «ՕԵԿ» բառը, այն աստիճանաբար հանել գործածությունից, քանի որ ժողովրդի շրջանում «ՕԵԿ»-ը վարկաբեկված է և որևէ դրական ասոցիացիա չի առաջացնում: Փոխարենը սկսել են ակտիվորեն օգտագործել և շրջանառել «Հայկական վերածնունդ» անունը: Դրա վառ վկայությունն է նաև այն, որ ՕԵԿ-ի պաշտոնական կայքում գրեթե բոլոր նյութերը «Հայկական վերածննդի» մասին են, տարածած հաղորդագրություններում անգամ «Հայկական վերածնունդ» են գրում:
Նա հայտարարել է, թե «Հայկական վերածննդին» են միացել 60-ից ավելի կազմակերպություններ, 10 կուսակցություններ, 50-ից ավելի հասարակական կազմակերպություններ: Ասում են, թե հենց այդ միավորման միջոցով է Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը մտնելու քաղաքականություն: Տեսնենք, թե ինչ կստացվի քավոր-սանիկական կապերով կապված Արթուր Բաղդասարյանի և Արա Աբրահամյանի ծրագրերից:

Orinats Yerkir Party gave internal instructions to its members to gradually stop using the party’s name as it has been discredited and does not evoke positive associations among citizens, ‘Hraparak’ paper says.
A new name of the party – “Armenian Rebirth” is being actively put into use, which is also evident from the fact that all information on the official website of Orinats Yerkir Party, including all statements released, now use the new name ‘Armenian Rebirth”.
The new name was selected by the party leader Arthur Baghdasaryan who announced that over 60 organizations, 10 parties and 50 NGOs have joined Armenian Rebirth.
“It is rumored that President of the Union of Armenians of Russia Ara Abrahmyan wants to enter into politics by means of that alliance. Let’s see what will result from efforts of Arthur Baghdasaryan and Ara Abrahamyan who have family ties,” the newspaper notes.