Քննարկվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) ներկայացուցիչներին:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների (ՏՏ) ոլորտի հետագա զարգացմանը և նորարարական գաղափարների խթանմանը վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել տեխնոլոգիական կրթական համակարգի արդիականացմանը, բարձրակարգ կադրերի պատրաստմանը, միջազգային համագործակցության ընդլայնմանը, ինչպես նաև ներդրումների ներգրավմանն ուղղված ծրագրերի իրականացման հեռանկարներին:
Վարչապետը նշել է, որ Հայաստանում ՏՏ բնագավառի ակտիվ զարգացումը մշտապես գտնվում է կառավարության ուշադրության կենտրոնում, և գործադիրը պատրաստ է աջակցել ոլորտի զարգացմանն ուղղված յուրաքանչյուր ողջամիտ առաջարկության կյանքի կոչմանը:

Премьер: Развитие IT-сферы находится в центре внимания правительства Армении
Премьер-министр Армении Овик Абраамян встретился сегодня с представителями Союза предприятий по информационным технологиям (СПИТ). Об этом сообщает пресс-служба правительства.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы дальнейшего развития сферы информационных технологий и стимулирования инновационных идей. В частности, участники встречи коснулись вопроса модернизации системы технологического образования, подготовки высококвалифицированных кадров, расширения сферы международного сотрудничества, а также перспектив реализации программ, направленных на привлечение инвестиций.
Премьер отметил, что развитие IT-сферы постоянно находится в центре внимания правительства, и кабмин готов поддержать реализацию любого разумного предложения, направленного на развитие сферы.