Քննարկվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) ներկայացուցիչներին:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների (ՏՏ) ոլորտի հետագա զարգացմանը և նորարարական գաղափարների խթանմանը վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել տեխնոլոգիական կրթական համակարգի արդիականացմանը, բարձրակարգ կադրերի պատրաստմանը, միջազգային համագործակցության ընդլայնմանը, ինչպես նաև ներդրումների ներգրավմանն ուղղված ծրագրերի իրականացման հեռանկարներին:
Վարչապետը նշել է, որ Հայաստանում ՏՏ բնագավառի ակտիվ զարգացումը մշտապես գտնվում է կառավարության ուշադրության կենտրոնում, և գործադիրը պատրաստ է աջակցել ոլորտի զարգացմանն ուղղված յուրաքանչյուր ողջամիտ առաջարկության կյանքի կոչմանը:

Prime Minister Hovik Abrahamyan met today with representatives of the Union of Information Technology Enterprises of Armenia (UITE), according to the government press office.
Issues related to the further development of IT sector and the promotion of innovative ideas were discussed at the meeting. In particular, the meeting participants addressed issues such as technological education modernization, training of qualified experts, expansion of international cooperation, and the prospects of implementing programs for investment attraction.
The prime minister said the development of IT industry is constantly in the focus of the government’s attention, and the cabinet of ministers is prepared to support any sensible proposal aimed at IT sector development.