ՀՀ-ն պատրաստակամ է ակտիվացնել առևտրատնտեսական հարաբերությունները Նիդերլանդների հետ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Հանս Հորբախին (նստավայրը՝ Թբիլիսի), ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վարչապետը նշել է, որ Հայաստանը պատրաստակամ է առավել ակտիվացնել քաղաքական, առևտրատնտեսական հարաբերությունները և համագործակցությունը երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Դեսպան Հորբախը նշել է, որ իր համար մեծ պատիվ էր Հայաստանում պաշտոնավարելը: Ընդգծելով, որ Նիդերլանդների Թագավորությունը կարևորում է Հայաստանի հետ փոխգործակցության խորացումը, Հանս Հորբախը համոզմունք է հայտնել, որ երկու երկրների միջև կապերը կշարունակեն զարգանալ և ամրապնդվել:
Հանդիպմանը զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Նիդերլանդների միջև երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության ակտիվացման, Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների խորացման շուրջ:

Премьер: Армения готова активизировать торгово-экономические отношения с Нидерландами
Премьер-министр Армении Овик Абраамян встретился с послом Нидерландов в РА Гансом Горбахом, который завершает свою дипломатическую миссию в республике. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Овик Абраамян отметил, что Армения готова активизировать политические, торгово-экономические отношения и сотрудничество во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
Посол Ганс Горбах в свою очередь отметил, что для него было большой честью работать в Армении. Подчеркнув, что Нидерланды придают важность углублению дальнейшего сотрудничества с Арменией, посол выразил убежденность, что связи между двумя странами продложат развиваться и укрепляться.
В ходе встречи собеседники обменялись мнениями по вопросам активизации двустороннего и многостороннего сотрудничества между Арменией и Нидерландами и углубления отношений Армения-ЕС.