Օգոստոսի 7-ից մինչև հոկտեմբերի 7-ը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդներն Ավստրիայում, Բուլղարիայում, Իտալիայում, Իսպանիայում, Հունաստանում, Գերմանիայում, Չեխիայում և Ֆրանսիայում ռոումինգում գտնվելիս կարող են ստանալ զանգեր և «Զանգ Հայաստան» ծառայության միջոցով զանգահարել Հայաստան ընդամենը 55 դրամ/րոպե սակագնով: Այս մասին հայտնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հաճելի և անմոռանալի հանգիստ է մաղթում իր բաժանորդներին` հնարավորություն ընձեռելով ավելի ցածր սակագներով ցանկացած պահի կապի մեջ լինել հարազատների հետ և կիսվել վառ տպավորություններով»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նախկինում նշված երկրներում գտնվելիս ռոումինգում մուտքային զանգերի սակագինը կազմում էր 260 դրամ/րոպե, իսկ «Զանգ Հայաստան» ծառայության սակագինը՝ 390 դրամ/րոպե:
Մանրամասն տեղեկություններ ստանալու համար կարելի է օգտվել www.mts.am կայքից կամ pda.mts.am բջջային կայքից, զանգահարել 111 անվճար հեռախոսահամարով, հաղորդակցվել «111 օնլայն» պորտալի միջոցով, կամ այցելել մեր սպասարկման կենտրոններից որևէ մեկը: Մեր նորություններին մշտապես ծանոթ լինելու համար կարող ե միանալ Ֆեյսբուքյան էջին:

VivaCell-MTS’ summer tariffs in roaming
From August 7 till October 7, 2015, while roaming in Austria, Bulgaria, Italy, Spain, Greece, Germany, Czech Republic and France VivaCell-MTS subscribers can receive calls and make calls with the “Call to Armenia” service for just AMD 55 per minute, the press service of VivaCell-MTS said in a statement.
“VivaCell-MTS wishes its subscribers pleasant and memorable vacations and provides them an opportunity to stay in touch with their dear ones and share bright impressions at lower tariffs”, noted VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
To remind, before, the tariff of incoming calls was 260 AMD /min in the above listed countries, and the minute of call with the “Call to Armenia” service cost AMD 390.
For more information one can visit www.mts.am or pda.mts.am mobile site, contact 111 free of charge hotline, chat with us through “111 Online”, or approach one of our service centers across Armenia.