ԲՀԿ-ական Վահե Էնֆիաջյանը հասարակական նշանակության շինություն է ձեռք բերել. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ը, հղում անելով Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի կայքին, գրել է, որ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը նախորդ տարի 3 միլիոն 195 հազար դրամով հասարակական նշանակության շինություն է ձեռք բերել:
Թերթի հարցմանը, թե՝ ի՞նչ շինություն է դա, ի՞նչ նպատակով է պատգամավորն այն գնել, խանու՞թ, դեղատու՞ն՝ ի՞նչ է այնտեղ գործելու, Վահե Էնֆիաջյանը հրաժարվել է պատասխանել, ասելով, թե թող այս անգամ էլ հարցն անպատասխան մնա:
«Էնֆիաջյանի հայտարարագրած ունեցվածքն առանձնապես մեծ չափերի չի հասնում: Նրա դրամական միջոցները կազմում են 3,8 միլիոն դրամ, 2700 դոլար և 1200 եվրո: Պատգամավորը անշարժ կամ շարժական գույք չի հայտարարագրել: Նրա տարեկան աշխատավարձը 5,9 միլիոն դրամ է»,–գրել է թերթը։

«Айкакан жаманак»: Депутат от ППА Ваге Энфиаджян приобрел здание общественного назначения
Газета «Айкакан жаманак» со ссылкой на сайт Комиссии по этике высокопоставленных должностных лиц пишет, что секретарь парламентской фракции «Процветающая Армения» Ваге Энфиаджян приобрел в прошлом году здание общественного назначения
за 3 млн. 195 тысяч драмов.
«На запрос издания, о каком здании идет речь и с какой целью депутат купил его, что там будет находиться – аптека, магазин – Ваге Энфианджян отказался отвечать, заявив, что пусть вопрос останется безответным и в этот раз.
Задекларированное Энфиаджяном имущество – не достигает больших размеров. Денежные средства составляют 3,8 млн. драмов, 2700 долларов и 1200 евро. Депутат не задекларировал движимого или недвижимого имущества. Его годовая зарплата составляет 5,9 млн. драмов», - отмечает издание.