ԲՀԿ-ական Վահե Էնֆիաջյանը հասարակական նշանակության շինություն է ձեռք բերել. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ը, հղում անելով Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի կայքին, գրել է, որ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը նախորդ տարի 3 միլիոն 195 հազար դրամով հասարակական նշանակության շինություն է ձեռք բերել:
Թերթի հարցմանը, թե՝ ի՞նչ շինություն է դա, ի՞նչ նպատակով է պատգամավորն այն գնել, խանու՞թ, դեղատու՞ն՝ ի՞նչ է այնտեղ գործելու, Վահե Էնֆիաջյանը հրաժարվել է պատասխանել, ասելով, թե թող այս անգամ էլ հարցն անպատասխան մնա:
«Էնֆիաջյանի հայտարարագրած ունեցվածքն առանձնապես մեծ չափերի չի հասնում: Նրա դրամական միջոցները կազմում են 3,8 միլիոն դրամ, 2700 դոլար և 1200 եվրո: Պատգամավորը անշարժ կամ շարժական գույք չի հայտարարագրել: Նրա տարեկան աշխատավարձը 5,9 միլիոն դրամ է»,–գրել է թերթը։

‘Haykakan Zhamanak’ writes citing information on the website of the Armenian parliament’s ethics committee that the secretary of Prosperous Armenia (PAP) parliamentary faction Vahe Enfiajyan bought last year a building of public value for 3 million 195 thousand drams.
When asked exactly what building he purchased and why - to open a shop or a drug store there – the deputy declined to answer, noting that he wants the question to remain unanswered.
”Enfiajyan did not declare property of much value. His financial resources amount to 3.8 million drams, $2,700, and 1,200 euros. He did not indicate any movable or immovable property in his declaration. He earns 5.9 million drams a year”, the paper says.