Օգոստոսի 3-7-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 86,094,599 դոլար 477,53 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 99,566,939 ԱՄՆ դոլար 478.83 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գնվել եւ վաճառվել է 24,950,000 ԱՄՆ դոլար 478.56 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 3,900,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 478.70 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 6,708,362 EUR 521,57 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 12,429,660 EUR 525,32 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 924,216,890 ռուբլի 7.53 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 307,499,942 ՌԴ ռուբլի 7,71 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հուլիսի 27-ից օգոստոսի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 39.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 106.6 մլն ԱՄՆ դոլար:

На внутрибанковском валютном рынке Армении в период с 3 по 7 августа было приобретено 86,094,599 долларов по среднему обменному курсу 477,53 драма за доллар и было продано 99,566,939 долларов по среднему обменному курсу 478.83 драма за доллар.
На фондовой бирже NASDAQ OMX Armenia за указанный период было реализовано сделок купли-продажи на сумму 24,950,000 долларов по среднему обменному курсу 478.56 драма за один доллар.
Как сообщает пресс-служба Центрального банка Армении, за тот же период на межбанковском рынке Армении осуществлено операций на сумму 3,900,000 долларов по среднему обменному курсу 478.70 драма за доллар.
С 27 июля по 2 августа объем кредитов, выданных армянскими банками в драмах, составил 39.3 млрд., а в долларах – 106.6 млн..