Գերմանիայում ֆուտբոլային խաղը դադարեցվել է մրցավարի գլխին նետված կրակայրիչի պատճառով
«Օսնաբրյուկի» ու «Լեյպցիգի» միջև Գերմանիայի գավաթի խաղարկության 1/32 եզրափակչի հանդիպումը դադարեցվել է տրիբունայից նետված կրակայրիչի պատճառով, որը դիպել է գլխավոր մրցավարի գլխին: Այս մասին հաղորդում է «The Daily Mail»-ը:
Խաղը կայացել է երեկ, Օսնաբրյուկում: 71-րդ րոպեին՝ 1:0 հաշվի ժամանակ՝ հօգուտ դաշտի տերերի, տրիբունայից նետված կրակայրիչը դիպել է մրցավար Մարտին Պետերսենի գլխին: Մրցավարն արյունահոսություն է ունեցել և հեռացել է խաղադաշտից: Նրա հետևից հանդերձարան են գնացել նաև թիմերի ֆուտբոլիստները: Ավելի ուշ որոշվել է չավարտել հանդիպումը:
Մրցավարը տեղափոխվել է հիվանդանոց: Նրա առողջական վիճակի մասին մանրամասներ դեռ չկան: Գերմանիայի ֆուտբոլային ասոցիացիան սկսել է միջադեպի հետաքննությունը:

Встреча 1/32 финала Кубка Германии по футболу между командами «Оснабрюк» и «Лейпциг» была остановлена из-за брошенной с трибун зажигалки, которая попала в голову главному арбитру встречи. Информацию передает «Лента.Ру».
Поединок проходил в понедельник, 10 августа, в Оснабрюке. На 71-й минуте матча при счете 1:0 в пользу хозяев с трибун на поле бросили зажигалку, которая попала в голову главному судье встречи Мартину Петерсену. Арбитр получил рассечение и покинул поле. Вслед за ним в подтрибунное помещение удалились и игроки обеих команд. Позже было принято решение не доигрывать матч.
В итоге судья был доставлен в одну из больниц Оснабрюка. Подробностей о состоянии его здоровья пока нет. Немецкая федерация футбола (DFB) начала расследование инцидента.