Նոր մանրամասներ՝ ծննդկանին կրակած և ինքնասպան եղած երիտասարդի ողբերգական դեպքից. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ին նոր մանրամասներն են հայտնի դարձել 2015-ի հունիսի 30-ին «Արմենիա» բժշկական կենտրոնում ծննդկանին կրակած և ինքնասպան եղած երիտասարդի ողբերգական դեպքից։ Հիշեցնենք, որ 1982թ. ծնված Հայկ Վարդանյանը բարձրացել էր Հանրապետական հիվանդանոցի ծննդատան 407 վճարովի հիվանդասենյակ և իր մոտ եղած հրազենով կրակել կնոջ՝ Մ. Ասատրյանի ուղղությամբ, ապա ինքնասպան եղել։ Ըստ շրջանառվող լուրերի՝ ամուսինը կասկածել էր, որ երկու օր առաջ ծնված աղջիկ երեխան իր երեխան չէ։
Եվ ահա «Ժողովուրդ»-ի լավատեղյակ աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեն տեղի ունեցած միջադեպից հետո, քննչական գործողությունների անհրաժեշտությունից ելնելով, ԴՆԹ հետազոտության էր ենթարկել նորածին երեխային, և նախօրեին ստացած եզրակացության համաձայն՝ նոր ծնված աղջիկը ինքնասպան եղած Հայկ Վարդանյանի երեխան է։ Ասել է թե՝ այն վարկածներից մեկը, որ տղամարդը ցանկացել է սպանել կնոջը, քանի որ կասկածել է, թե ծնված փոքրիկը իրենը չէ, հերքվել է։

xxxx«Жоховурд»: В деле выстрелившего в роженицу Айка Варданяна появились новые детали
Газета «Жоховурд» выяснила новые подробности трагического инцидента, произошедшего 30 июня 2015 года в медицинском центре «Армения», когда молодой человек выстрелил в роженицу и совершил самоубийство.
Напомним, Айк Варданян, 1982 года рождения, поднялся в 407 платную палату роддома Республиканской больницы и выстрелил из огнестрельного оружия в свою супругу – М.Асатрян, затем сам застрелился. Согласно муссируемым слухам, супруг подозревал, что родившаяся два дня назад девочка была не от него.
«Как сообщают достоверные источники издания, Следственный комитет РА после произошедшего инцидента, исходя из необходимости следственных действий, провел ДНК-тестирование новорожденной, и согласно полученным накануне заключениям, новорожденная – дочка покончившего с собой Айка Варданяна», - пишет газета.
Таким образом, одна из версий, что мужчина убил жену из-за подозрения в измене, – уже опровергается.