Պերմյակովը կմնա Հայաստանում և պատիժն այստեղ կկրի. «Ժողովուրդ»
Ավետիսյանների ընտանիքի 7 անդամների սպանության մեջ մեղադրվող Վալերի Պերմյակովի պատժի կրման վայրի շուրջ Հայաստանի և Ռուսաստանի իշխանությունները, կարծես թե, համաձայնության են հանգել։
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով, երկու երկրների իրավապահները որոշել են, որ Պերմյակովը կմնա Հայաստանում և պատիժն այստեղ կկրի։ Բայց նա կպահվի ՌԴ 102-րդ ռազմաբազայի տարածքում գտնվող կալանավայրում: Այսինքն՝ Հայաստանի ներսում, բայց ՌԴ տարածքում։ Ի դեպ, երեկ ՌԴ ռազմաբազայի կայազորային դատարանում սկսվել և ավարտվել է Պերմյակովի դասալքության դրվագով դատավարությունը։ Նա այդ դրվագով դատապարտվել է 10 տարվա ազատազրկման։

The authorities of Armenia and Russia seem to have reached an agreement on the place of imprisonment of Russian soldier Valery Permyakov charged with the murder of 7 members of the Avetisyan family in Gyumri.
‘Zhoghovurd’ paper says that law enforcers of the two countries have decided that Permyakov will remain in Armenia and serve a prison term here, but he will be kept in a place of imprisonment in the Russian 102nd military base located in Armenia, in other words, in Armenia but on the territory of Russia. The garrison court of the Russian military base yesterday held a trial of Permyakov. He received ten years in prison.