Իջևանի քաղաքապետի ընտրություններում ՀՀԿ-ն նախկին ԲՀԿ-ականին է սատարելու. ՀԺ
ՀՀԿ կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Թադևոսյանը «Հայկական ժամանակ»-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատել է, որ Իջևանի քաղաքապետ, նախկին ԲՀԿ-ական Վարդան Ղալումյանը Հանրապետական կուսակցությանն անդամագրելու դիմում է գրել:
Թադևոսյանը նաև հայտարարել է, որ սեպտեմբերի 13-ին սպասվող Իջևանի քաղաքապետի ընտրություններում ՀՀԿ-ն հենց Ղալումյանի թեկնածությունն է առաջադրելու: Ղալումյանը ԲՀԿ-ից դուրս գալու դիմում էր գրել փետրվարի 12-ի սկանդալային դեպքերից հետո:
Այնինչ, 2001 թ. նոյեմբերին, երբ առաջին անգամ Իջևանի քաղաքապետ առաջադրված ԲՀԿ-ական Վարդան Ղալումյանը հաղթեց ՀՀԿ-ական գործող քաղաքապետին, դեռևս պաշտոնապես չձևավորված, բայց համագործակցող ոչ իշխանական քառյակի ներկայացուցիչները և մասնավորապես ԲՀԿ-ն, որը մեծ կազմով Իջևանում էր, հայտարարում էին, թե իշխանափոխությունը սկսվում է Իջևանից»:

«Айкакан жаманак»: На выборах мэра Иджевана РПА будет поддерживать бывшего члена ППА
Председатель оргкомитета Республиканской партии Армении (РПА) Рубен Тадевосян накануне в беседе с корреспондентом «Айкакан жаманак» подтвердил, что мэр Иджевана, бывший депутат от партии «Процветающая Армения» Вардан Галумян представил заявку о вступлении в РПА.
«Тадевосян также сообщил, что на выборах мэра Иджевана 13 сентября РПА выдвинет именно кандидатуру Галумяна. Вардан Гулумян написал заявление о выходе из ППА после скандальных событий 12 февраля», - отмечает газета.
Как напоминает издание, еще в ноябре 2001 года, когда член партии «Процветающая Армения» Вардан Гулумян одержал победу на выборах мэра Иджевана над действующим мэром, членом РПА, представители невластной коалиции, и в частности ППА, заявляли, что смена власти начинается с города Иджевана.