ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը Վրաստանի գյուղատնտեսության նախարար Օթար Դանելիայի հրավերով երկօրյա աշխատանքային այցով մեկնել է Թբիլիսի:
ԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ նախարարը գյուղատնտեսության բնագավառում վրացական փորձին ծանոթանալու նպատակով կայցելի ագրոսերվիս կենտրոն, ձկնաբուծական տնտեսություններ, կլինի գինու գործարաններում և մի շարք այլ ընկերություններում:
Նախատեսվում է նաև Սերգո Կարապետյանի առանձնազրույցը վրացի պաշտոնակցի հետ, որի ընթացքում կքննարկվեն երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր` գյուղատնտեսության ոլորտում փոխգործակցության ընդլայնման հնարավորությունների շուրջ:

Armenian Agriculture Minister Sergo Karapetyan is on a two-day working visit to Tbilisi on the invitation of Georgia’s Agriculture Minister Otar Danelia.
S. Karapetyan will familiarize himself with the Georgian side’ s experience by visiting an agricultural service center, fish breeding farms, wineries, and a number of other companies, Armenian Agriculture Ministry said.
The Armenian minister is expected to have a head-to-head talk with his Georgian counterpart to discuss issues of mutual interest concerning the expansion of cooperation in agricultural sector.