ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը Վրաստանի գյուղատնտեսության նախարար Օթար Դանելիայի հրավերով երկօրյա աշխատանքային այցով մեկնել է Թբիլիսի:
ԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ նախարարը գյուղատնտեսության բնագավառում վրացական փորձին ծանոթանալու նպատակով կայցելի ագրոսերվիս կենտրոն, ձկնաբուծական տնտեսություններ, կլինի գինու գործարաններում և մի շարք այլ ընկերություններում:
Նախատեսվում է նաև Սերգո Կարապետյանի առանձնազրույցը վրացի պաշտոնակցի հետ, որի ընթացքում կքննարկվեն երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր` գյուղատնտեսության ոլորտում փոխգործակցության ընդլայնման հնարավորությունների շուրջ:

Министр сельского хозяйства Армении Серго Карапетян по приглашению грузинского коллеги Отара Данелия с рабочим визитом отбыл в Тбилиси. Об этом сообщает пресс-служба Минсельхоза Армении.
С.Карапетян с целью ознакомления с грузинским опытом в сфере сельского хозяйства посетит рыбоводческие хозяйства, побывает на винодельческих заводах и ряде других предприятий.
Намечена и беседа С. Карапетяна с грузинским коллегой, в ходе которой будут обсуждены вопросы, представляющие обоюдный интерес и касающиеся возможностей расширения сотрудничества в сфере сельского хозяйства.