Օգոստոսի 17-21-ին հանրապետության տարածքը կգտնվի արևադարձային տաք օդային հոսանքների ազդեցության գոտում, հատկապես հովտային գոտիներում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն և բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ, գյուղատնտեսական մշակաբույսերի մոտ կդիտվի ջրազրկում, որից խուսափելու համար անհրաժեշտ է խիստ կերպով վերահսկել ոռոգման ռեժիմը: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության ծառայությունը և բնակչությանը հորդորում է խուսափել ֆիզիկական ակտիվությունից և արեգակի անմիջական ճառագայթների տակ գտնվելուց, հատկապես առողջական խնդիրներ և բաց գույնի մաշկ ունեցող անձինք:
Ըստ աղբյուրի, հանրապետության տարածքում օգոստոսի 17-18-ին առավելապես հյուսիսային շրջաններում գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, 19-21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ հարավային` 2-5 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 17-18-ին կնվազի 2-3, 19-20-ին կբարձրանա 1-2 աստիճանով:

Погода в Армении: температура воздуха 17-18 августа понизится на 2-3 градуса
В период с 17 по19 августа территория Армении будет находиться под влиянием тропических воздушных масс, в частности в долинах и в предгорьях ожидается высокий риск возникновения пожара. Об этом сообщается на сайте министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА.
Рекомендуется избегать физической активности и прямых солнечных лучей, особенно это касается людей, имеющих светлую кожу и проблемы со здоровьем.
Сегодня, 17 августа, и завтра, 18 августа, в северных районах Армении в первой половине ночи и в вечерние часы прогнозируются кратковременные дожди и грозы, а 19-21 августа ожидается погода без осадков.
Ветер южный, 2-5 м/с. Во время грозы ожидается усиление ветра до 15-20 м/с. Температура воздуха 17-18 августа понизится на 2-3 градуса, а 19-20 августа повысится на 1-2 градуса.