Օգոստոսի 21-ից մեր հանրապետության տարածքում ջերմաստիճանը զգալիորեն՝ 5-6 աստիճանով կնվազի։ Այս լուրը «Հայկական ժամանակ»-ի թղթակցին հայտնել է ՏԿԱԻՆ Հիդրոմետ ծառայության Օդերևութաբանության կենտրոնի պետի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։
Երևանում օդի ջերմաստիճանը չի գերազանցի +34 աստիճանը։ Արդեն երեկ հանրապետության որոշ շրջաններում անձրև է տեղացել։ Չնայած նախորդ օրերի տևական բարձր ջերմաստիճանին. Երևանում շոգից մահացության դեպքեր չեն գրանցվել՝ ՀԺ–ին հայտնում են «Երևանի Շտապ բուժօգնություն» ծառայությունից։
«Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեն շարունակում է աշխատել գերծանրաբեռնված գրաֆիկով՝ գյուղացիական տնտեսություններին ոռոգման ջրով ապահովելու համար։
Շոգի դեմ պայքար է գնում աշխարհի բազմաթիվ երկրներում։ Պակիստանում 1200 մարդ է մահացել։ Ինգուշեթիայում գրանցվել է բերքի 70 տոկոսի կորուստ»։

«Айкакан жаманак»: С 21 августа в Армении значительно понизится температура
С 21 августа на территории Армении температура воздуха значительно понизится – на 5-6 градусов. Об этом корреспонденту газеты «Айкакан жаманак» сказал заместитель руководителя Центра метеорологии Государственной службы по гидрометеорологии и мониторингу Армении (Армгидромет) МТУЧС Гагик Суренян.
В Ереване температура воздуха не превысит +34 градуса. Уже вчера в некоторых районах республики выпали осадки в виде дождя. Несмотря на высокую температуру воздуха в течение последних дней в Ереване не зафиксировано случаев смерти от жары, сообщили «Айкакан жаманак» в службе «Скорая медицинская помощь Еревана».
«Государственный комитет водного хозяйства продолжает работать с перегруженным графиком для обеспечения фермерских хозяйств оросительной водой. Во многих странах мира борются с жарой. В Пакистане умерли 1200 человек. В Ингушетии отмечена 70% потеря урожая», - отмечает издание.