Նախագահը բոլոր քաղաքական ուժերին կհրավիրի իր մոտ՝ Սահմանադրության նախագիծը քննարկելու. «Ժողովուրդ»
«Առաջիկա օրերին նախագահական նստավայրում տեղի կունենա Սերժ Սարգսյանի և քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հերթական սահմանադրական ֆոտոսեսիան»։
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով, Սերժ Սարգսյանը պաշտոնապես բոլոր քաղաքական ուժերին կհրավիրի իր մոտ՝ նոր Սահմանադրության նախագիծը քննարկելու նպատակով։ Ի դեպ, հրավերն հատուկ այնպես է ձևակերպվել, որ իշխանությունների սիրելի կուսակցությունները, որոնք սիրում են ընտրություններից առաջ ընդդիմություն խաղալ, չնեղվեն և համարձակ գնան նախագահական։
«Բանն այն է, որ Սերժ Սարգսյանը հրավիրելու է՝ «կուսակցությունների կարծիքները, այդ թվում առարկությունները լսելու համար»։ Ուստի, ասենք, ՕԵԿ-ականները համարձակ կգնան հանդիպման և դուրս գալով՝ կհայտարարեն, որ իրենք գնացել էին իրենց առարկությունները ներկայացնելու։ Խորհրդարանում ներկայացված ուժերից թերևս ՀԱԿ-ն ու «Ժառանգությունը» հանդիպման չեն գնա, քանի որ ամբողջությամբ դեմ են հրապարկված նախագծին»,-գրել է թերթը։

«Жоховурд»: Президент пригласит представителей политических сил для обсуждения проекта Конституции
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшие дни в резиденции президента Армении состоится очередная «конституционная фотосессия» Сержа Саргсяна и представителей политических партий.
По сведениям издания, Серж Саргсян официально пригласит все политические силы для обсуждения проекта новой Конституции РА. Кстати, приглашение специально сформулировано таким образом, чтобы партии – «любимцы власти», которые любят перед выборами «играть в оппозицию», не стеснялись, и смело пошли в резиденцию президента.
«Дело в том, что Серж Саргсян пригласит для того, чтобы "выслушать мнения, в том числе и возражения представителей партий". Посему, скажем, партия "Оринац еркир" может смело пойти на встречу и после заявить, что они пришли, чтобы представить свои возражения. Из представленных в парламенте политических сил только "Армянский национальный конгресс" и партия "Наследие" не собираются на встречу, поскольку полностью выступают против опубликованного проекта Конституции», - пишет газета.