ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումները կանխել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառել
10:48 28/08/2015
Օգոստոսի 28-ին ժամը 01.40-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման հերթական փորձ:
ԼՂՀ ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական զինուժի 20-25 հոգուց բաղկացած հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով` հետ շպրտել իրենց ելման դիրքերը: Ծավալված մարտերի ընթացքում հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել:
Բացի հետախուզադիվերսիոն գործողությունից, հակառակորդը` օգոստոսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 110 անգամ, որի ընթացքում արձակել է 2000-ից ավելի կրակոց, այդ թվում` 35 կրակոց` 60, 82 և 120 մմ-ոց ականանետերից:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:
Առաջնային գծի ողջ երկարությամբ հայկական ուժերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана предприняли очередную попытку диверсии и понесли потери
28 августа, около 01:40 по местному времени, на восточном направлении линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил ВС Азербайджана в очередной раз предприняли попытку разведывательно-диверсионного проникновения. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, передовые подразделения Армии обороны НКР своевременно пресекли попытки продвижения азербайджанской диверсионной группы, состоящей из 20-25 человек. Противник, неся потери, был отброшен на исходные позиции. В результате завязавшегося боя армянская сторона потерь не понесла.
Помимо диверсии, противник в ночь с 27 на 28 августа из стрелкового и артиллерийского оружия разного калибра нарушил режим перемирия порядка 110 раз. За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил произвели в направлении армянских позиций свыше 2000 выстрелов, при этом 35 выстрелов были произведены из 60- ,82- и 120-миллиметровых минометов.
Отмечается также, что в результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР ответных действий активность противника была подавлена.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают с уверенностью выполнять поставленные перед собой боевые задачи.