ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումները կանխել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառել
10:48 28/08/2015
Օգոստոսի 28-ին ժամը 01.40-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման հերթական փորձ:
ԼՂՀ ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական զինուժի 20-25 հոգուց բաղկացած հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով` հետ շպրտել իրենց ելման դիրքերը: Ծավալված մարտերի ընթացքում հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել:
Բացի հետախուզադիվերսիոն գործողությունից, հակառակորդը` օգոստոսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 110 անգամ, որի ընթացքում արձակել է 2000-ից ավելի կրակոց, այդ թվում` 35 կրակոց` 60, 82 և 120 մմ-ոց ականանետերից:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:
Առաջնային գծի ողջ երկարությամբ հայկական ուժերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

On August 28, around 1:40 am local time Azerbaijani troops made yet another attempt of reconnaissance subversive infiltration in the eastern direction of the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, the press service of Defense Ministry of Nagorno Karabakh Republic reported.
The frontline units of Defense Army of NKR promptly halted the advance of an Azerbaijani subversive group which had 20-25 members. The enemy was repelled to the previous positions and suffered losses. The Armenian side had no casualties.
In addition to the subversive act, Azerbaijan violated the ceasefire about 110 times on the night of August 27-28, using small arms and artillery weapons of various calibers. Over that period the frontline Azerbaijani units fired over 2,000 shots at Armenian positions, with 35 shells fired from 60 mm, 82 mm and 120 mm mortars.