Սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 22:45-ին, Սերբիայի Նովի Սադ քաղաքի «Կարաջորջե» մարզադաշտում տեղի կունենա Եվրո-2016-ի ընտրական փուլի Սերբիա-Հայաստան հանդիպումը: Այդ հանդիպմանը նախապատրաստվելու համար Հայաստանի ազգային հավաքականն այսօր սկսել է մարզական հավաքը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոնում՝ Ֆուտբոլի ակադեմիայում: Մարզական հավաքը կավարտվի սեպտեմբերի 2-ին, իսկ սեպտեմբերի 3-ի առավոտյան Հայաստանի հավաքականը կմեկնի Սերբիա: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սարգիս Հովսեփյանը թիմ է հրավիրել 23 ֆուտբոլիստների: Նախապես հրավիրված ֆուտբոլիստների ցանկից բացակայում է Էդգար Մանուչարյանը, ով հավաքականին չի միանա վնասվածքի պատճառով: Նրա փոխարեն հավաքական է հրավիրվել «Փյունիկի» հարձակվող Վարդան Պողոսյանը: Արտյոմ Սիմոնյանը Երևան կժամանի այսօր երեկոյան, Հենրիխ Մխիթարյանը՝ սեպտեմբերի 1-ի առավոտյան, իսկ Գևորգ Ղազարյանը՝ սեպտեմբերի 2-ի առավոտյան: Մնացած 20 ֆուտբոլիստները հավաքականի ճամբարում են և արդեն սկսել են նախապատրաստվել Սերբիայի հավաքականի դեմ խաղին:

Национальная сборная Армении начинает тренировочные сборы к матчу с командой Сербии
Национальная сборная Армении 4 сентября проведет отборочный матч чемпионата Европы-2016 против сборной Сербии. Как передает сайт Федерации футбола Армении, с 31 августа по 2 сентября армянская сборная проведет тренировочный сбор в Техническом центре ФФА/Футбольной академии. 3 сентября сборная Армении отправится в Сербию.
Как уже сообщалось, исполняющий обязанности главного тренера национальной сборной Армении Саркис Овсепян опубликовал имена 23 футболистов для участия в тренировочном сборе. Из этих футболистов к сборной из-за травмы икроножной мышцы не присоединится Эдгар Манучарян, который пропустит 4 недели. Вместо него в сборную приглашен нападающий «Пюника» Вардан Погосян. Артем Симонян прибудет в Ереван сегодня вечером, Гнерих Мхитарян – утром 1 сентября, а Геворг Казарян – утром 2 сентября. Остальные 20 футболистов уже находятся в расположении сборной и начали подготовку к мачту со сборной Сербии.