Վարչապետ. Արփինե Հովհաննիսյանն արդարադատության նախարարի թեկնածուներից  է
Հայաստանի արդարադատության նախարարի թեկնածուներից է ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Արփինե Հովհաննիսյանն է: Լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:
Կառավարության ղեկավարի խոսքով, նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ կքննարկեն, որոշում կկայացնեն և առաջիկա 10-15 օրերի ընթացքում կնշանակեն արդարադատության նոր նախարար:
Պատասխանելով հարցին, թե ո՞րն է ձգձգման պատճառը, Հ. Աբրահամյանն ասաց, որ արձակուրդային շրջան էր: Ըստ նրա,
այս ընթացքում նախարարության բնականոն աշխատանքը չի խաթարվել:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հուլիսի 14-ի հրամանագրով Հովհաննես Մանուկյանն ազատվել էր Հայաստանի արդարադատության նախարարի պաշտոնից: Պաշտոնակատար է նշանակվել փոխնախարար Արսեն Մկրտչյանը:

Премьер: Арпине Ованнисян – одна из кандидатов на пост главы Минюста Армении
Депутат парламента Армении от фракции Республиканской партии Армении (РПА) Арпине Ованнисян – одна из кандидатов на пост министра юстиции РА. Об этом заявил сегодня журналистам премьер-министр Армении Овик Абраамян.
По словам главы правительства, вопрос назначения нового министра юстиции Армении будет обсужден с президентом РА, новый глава Минюста будет назначен в течение ближайших 10-15 дней.
В ответ на вопрос о причине, из-за которой затягивается назначение нового министра юстиции, премьер ответил, что был период отпусков, однако за это время министерство работало в нормальном режиме.
Напомним, указом президента Армении Сержа Саргсяна и в соответствии с Конституцией РА 14 июля министр юстиции республики Ованнес Манукян был отправлен в отставку.