Դավիթ Տոնոյանը Կասպրշիկի հետ քննարկել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը նախօրեի երեկոյան հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկի հետ:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում տիրող իրավիճակը: ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը դեսպանին ներկայացրել է շփման գծում տեղի ունեցած միջադեպերի մանրամասները: Դ.Տոնոյանն ու դեսպան Ա.Կասպչշիկը մտահոգություն են հայտնել հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի հաճախակիացման, մեծ տրամաչափի զինատեսակների օգտագործման կապակցությամբ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանը դեսպանին տեղեկացրել է նաև սեպտեմերի 3-ից 6-ը անցկացվելիք «Շանթ-2015» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների, դրանց նպատակի և շրջանակների մասին:

Давид Тоноян и Анджей Каспрщик обсудили ситуацию на границе и на линии соприкосновения с Азербайджаном
12:06 03/09/2015
Первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян накануне вечером встретился с личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспрщиком. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе встречи была обсуждена ситуация, сложившаяся в последние дни на армяно-азербайджанской границе и линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана. Тоноян представил подробности инцидентов на линии соприкосновения.
Д.Тоноян и посол Каспрщик выразили обеспокоенность в связи с участившимися случаями нарушения режима перемирия, а также применением оружия крупного калибра.
Тоноян проинформировал посла о запланированных на 3-6 сентября сего года стратегических командно-штабных учениях «Шант-2015».