Ադրբեջանի տարածքում տեղի ունեցած երկրաշարժը զգացվել է ՀՀ մի շարք բնակավայրերում, Երևանում
Այսօր տեղական ժամանակով ժամը 08.49-ին (Գրինվիչի ժամանակով` 04.49-ին) ՀՀ ՏԿԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 41.080 և արևելյան երկայնության 47.420 աշխարհագրական կոորդինատներով (Ադրբեջան), օջախի 30 կմ խորությամբ և 5.3 մագնիտուդով երկրաշարժ: Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը էպիկենտրոնում կազմել է 7-8 բալ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության լրատվական ծառայությունից:
Երկրաշարժը զգացվել է ՀՀ մի շարք բնակավայրերում` Վանաձորում (2-3 բալ), Ստեփանավանում, Կապանում (3 բալ), Իջևանում, Նոյեմբերյանում (4 բալ), Չորաթանում (3-4 բալ), Այգեձորում (4-5 բալ) և Երևանում (3-4 բալ):

Землетрясение в Азербайджане ощущалось и на территории Армении
Произошедшее в пятницу в Азербайджане землетрясение ощущалось и в ряде населенных пунктов Армении. Об этом сообщает пресс-служба министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА.
Сегодня, в 08:49 часов по местному времени (04:49 по Гринвичу), сейсмологической сетью «Службы сейсмической защиты» МТУЧС РА зарегистрировано землетрясение магнитудой 5,3 с эпицентром на территории Азербайджана. Географические координаты эпицентра – 41.08º северной широты и 47.42º восточной долготы. Сила подземных толчков в эпицентре составила 7-8 баллов.
Подземные толчки ощущались в ряде населенных пунктов Армении: Ванадзоре (2-3 балла), в Степанаване, Капане (3 балла), Иджеване, Ноемберяне (4 балла), Чоратане (3-4 балла), Айгедзоре (4-5 баллов) и Ереване (3-4 балла).