Ադրբեջանի տարածքում տեղի ունեցած երկրաշարժը զգացվել է ՀՀ մի շարք բնակավայրերում, Երևանում
Այսօր տեղական ժամանակով ժամը 08.49-ին (Գրինվիչի ժամանակով` 04.49-ին) ՀՀ ՏԿԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 41.080 և արևելյան երկայնության 47.420 աշխարհագրական կոորդինատներով (Ադրբեջան), օջախի 30 կմ խորությամբ և 5.3 մագնիտուդով երկրաշարժ: Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը էպիկենտրոնում կազմել է 7-8 բալ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության լրատվական ծառայությունից:
Երկրաշարժը զգացվել է ՀՀ մի շարք բնակավայրերում` Վանաձորում (2-3 բալ), Ստեփանավանում, Կապանում (3 բալ), Իջևանում, Նոյեմբերյանում (4 բալ), Չորաթանում (3-4 բալ), Այգեձորում (4-5 բալ) և Երևանում (3-4 բալ):

The 5.3 magnitude earthquake that hit Azerbaijan on Friday was also felt in some Armenian settlements, according to the press service of Armenian Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations (MTAES).
The Seismic Protection Center of MTAES registered an earthquake with a magnitude of 5.3 in the territory of Azerbaijan at 8:49 local time (4:40 am GMT). The earthquake measured 7-8 at the epicenter.
Tremors were felt in several settlements of Armenia: in Vanadzor (2-3 points on the Richter scale), Stepanavan, Kapan (3), Ijevan, Noyemberian (4), Chortan (3-4), Aygedzor (4-5) and Yerevan (3-4).