Հանրապետության տարածքում սեպտեմբերի 10-11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 12-14-ին շրջանների զգալի մասում երեկոյան ժամերին և գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:
Քամին` հարավ-արևելյան` 2-5 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը 12-ի ցերեկը կնվազի 2-3, արևելյան շրջաններում` 5-7 աստիճանով, 13-ի գիշերը` ևս 2-3 աստիճանով:
Երևանում սեպտեմբերի 10-11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 12-14-ի երեկոյան ժամերին և գիշերը հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Այսօր և վաղը ցերեկը Երևանում կգրանցվի +36 աստիճան տաքություն, իսկ հետագա երեք օրերին՝ +33:

No precipitation is forecast in Armenia on September 10-11. Scattered showers and thunderstorms are expected in most regions of the country in the evening and early night hours September 12-14.
West winds will be at 2-5 meters per second, but could reach 15-20 mps during a thunderstorm, according to the weather service of Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations.
Temperatures will decline by 2-3 degrees - by 5-7 degrees in eastern region - on Saturday afternoon, September 12. Temperatures will drop by another 2-3 degrees on September 13.