Հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը շարունակել է կիրառել թուրքական արտադրության հրթիռահրետանային կայանք. ՊԲ
14:05 12/09/2015
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, սեպտեմբերի 6-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1200 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 մմ-ոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 19000 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում հայկական դիրքերի ուղղությամբ, հակառակորդը կիրառել է նաև թուրքական արտադրության TP-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим перемирия около 1200 раз
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в период с 6 по 12 сентября, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 1200 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра, а также 60- и 82-миллиметровых минометов и гранатометов типа РПГ-7, АГС-17 произвели в направлении армянских позиций свыше 19000 выстрелов. За тот же период противник применил ракетно-артиллерийскую установку типа TP-107 турецкого производства.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативной обстановкой и с уверенностью несут боевое дежурство.