Արցախի նախագահ. Արցախի ԶՈՒ մարտունակության բարձրացումը պետության կարևորագույն խնդիրներից է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագծերից մեկը, ծանոթացել այնտեղ տիրող իրավիճակին և զինվորների ծառայության ընթացքին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել զինվորներին` երկրի սահմաններն անսասան պահելու, բարձր մարտական ոգի և հայրենասիրություն ցուցաբերելու համար՝ ընդգծելով, որ զինված ուժերի մարտունակության հետևողական բարձրացումը եղել է և կմնա պետության առջև ծառացած կարևորագույն խնդիրներից մեկը:
Նախագահին ուղեկցում էին ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարության հանրային խորհրդի մի խումբ անդամներ, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh: Increasing army’s combat readiness is one of most significant issues
On 14 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited a section on the republic's south-eastern borderline, got acquainted with the situation and course of the service, the press service of Artsakh President’s Office said.
Bako Sahakyan expressed gratitude to the soldiers for keeping the country's borders steadfast, showing high military spirit and patriotism, underlining that consistent increase of the armed forces’ combat readiness would continue to be among the most significant issues the state faced.
NKR Vice Premier Arthur Aghabekyan, Defense Minister Levon Mnatsakanyan, a group of members of the RA Defense Ministry's Public Council and other officials accompanied the President during the visit.