Միջպետական նշանակության ճանապարհը փակ է, գյուղացիները դուրս են եկել բողոքի (լուսանկարներ)
Երևան-Ստեփանակերտ միջպետական նշանակության մայրուղում այս պահին երթևեկությունը խափանված է, հսկայական խցանումներ են: Արարատի մարզի Լուսառատ և հարակից գյուղերի բնակիչները գյուղոլորտի կազմակերպիչներից պահանջում են մթերել դաշտում փչացող խաղողը:
Panorama.am-ի հետ զրույցում գյուղացիներն ասացին, որ մի մասի հետ Այգավանի գինու գործարանը պայմանագիր չի կնքել, իսկ պայմանագիր կնքածներն էլ բողոքեցին, որ այս տարի բերքը շատ է: Սահմանված չափով խաղողը մթերելուց հետո էլ բերքը մնացել է դաշտում:
Այս պահին գյուղացիների հետ բանակցելու է մեկնել Արարատի փոխմարզպետը, սակայն գյուղացիները չեն լսում նրան, քանի որ խնդրի մասին նրանք ավելի վաղ տեղյակ էին պահել մարզպետարանին: Նշենք, որ բողոքող բնակիչների երեխաները դպրոց չեն գնացել և ծնողների հետ մասնակցում են բողոքին:

На дороге межгосударственного значения Ереван-Степанакерт образовались пробки: жители сел Араратской области Армении перекрыли дорогу, требуя от ответственных за организацию процесса заготовок винограда оказать помощь в реализации урожая.
Как сообщили в беседе с корреспондентом Panorama.am жители, в этом году урожай винограда обильный, а заготовительные организации принимают виноград в ограниченном количестве, вследствие чего урожай остался на виноградниках и уже портится.
По имеющимся сведениям, аналогичная ситуация сложилась в селах Армавирской области.
Отметим, ранее в августе на совещании в правительстве Армении премьер-министр РА Овик Абраамян отметил, что по информации министерства сельского хозяйства в этом году ожидается совокупный урожай винограда в размере 280 тысяч тонн, из которых должно быть заготовлено 196 тысяч тонн, однако спрос составляет 160 тысяч тонн. Овик Абраамян отметил, что правительство придает важность своевременной и плавной организации процесса заготовок и готово содействовать перерабатывающим компаниям для решения вопроса заготовки дополнительного количества винограда.