The Hollywood Reporter հրատարակչությունը կազմել է լավագույն 100 սերիալների վարկանշային ցուցակը: Անցկացված հարցմանը, որի հիման վրա էլ կազմվել է վարկանշային ցուցակը, մասնացել է 2,8 հազար մարդ, ովքեր ուղղակի կապ ունեն կինոարտադրության հետ՝ դերասաններ, ռեժիսորներ, պրոդյուսերներ: Այս մասին գրում է Լենտա.ռու կայքը:
Ցուցակում առաջին տեղն է զբաղեցրել «Ընկերներ» նախագիծը, որը ցուցադրվել է 1994-2004 թվականներին և բազմաթիվ մրցանակների է արժանացել, այդ թվում «Էմմի», «Ոսկե գլոբուս»: Երկրորդ տեղում է «Breaking Bad» սերիալը, որը ցուցադրվել է 2008-2013 թվականներին: Լավագույն եռյակն ամփոփում է «Գաղտնի նյութեր» սերիալը (1993-2002):
Ցուցակում է ընդգրկվել նաև «Սոպրանո կլանը» քրեական դրաման, «Ես սիրում եմ Լյուսիին» սիթքոմը, որի առաջին սերիան 1951 թվականին է դուրս եկել: Տասնյակը եզրափակում է ամերիկյան հեռուստատեսության պատմության մեջ ամենաերկար մուլտսերիալը՝ «Սիմփսոնները»:

Первое место в рейтинге 100 лучших телесериалов, который был составлен на основе опроса актеров, режиссеров и продюсеров, завоевал культовый проект «Друзья». Об этом сообщает mir24.tv со ссылкой на The Hollywood Reporter.
В опросе приняли участие 2,8 тысячи человек, которые имели непосредственное отношение к индустрии развлечений – актеры, режиссеры, продюсеры.
Сериал «Друзья» выходил в эфир с 1994 по 2004 год и получил множество наград, в том числе шесть премий «Эмми» и «Золотой глобус».
Серебро получила драма «Во все тяжкие». Ее показывали с 2008 по 2013 год и также несколько раз отмечали премией «Эмми». Тройку лидеров замыкают «Секретные материалы», выходившие в 1993-2002 годы с Дэвидом Духовны и Джиллиан Андерсон.
В первую десятку также попали «Игра престолов», «Клан сопрано», «Я люблю Люси» и «Симпсоны».
Кроме того, в рейтинге оказались проекты «Карточный домик», «Теория большого взрыва», «Секс в большом городе», «Остаться в живых» и «Твин Пикс».