Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել «Արմենիա էքսպո 2015» ցուցահանդեսի բացմանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել «Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտ» ՓԲԸ-ի «Երևան Էքսպո» կենտրոնում «Արմենիա էքսպո 2015» ամենամյա ցուցահանդեսի բացմանը:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, տարածաշրջանային ունիվերսալ առևտրաարդյունաբերական այդ ցուցահանդեսն արդեն 15-րդ տարին մեկ հարթակի վրա է հավաքում խոշորագույն հայրենական արտադրողներին (ավելի քան 100 ընկերությունների, ասոցիացիաների, միությունների և կազմակերպությունների) և արդյունաբերության ոլորտի ձեռնարկատերերին: Ցուցահանդեսը մասնակիցներին հնարավորություն է ընձեռում ներկայացնելու իրենց արտադրանքը, գտնելու շահավետ գործընկերներ կամ օտարերկրյա ներդրողներ (մասնակից երկրները` Հայաստան, Ռուսաստան, Բելառուս, Ուկրաինա, Իրան, Լիտվա, Լեհաստան), ինչպես նաև նպաստում է հաջող մարքեթինգի իրականացմանը, օգնում է մասնագետներին և գործարարներին` ծանոթանալու արդյունաբերական արտադրության ոլորտների վերջին զարգացումներին, տեխնոլոգիաներին և ինովացիոն համակարգերին:
Հանրապետության Նախագահը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել հայրենական արտադրողների, արդյունաբերության ոլորտի ձեռնարկատերերի կողմից ներկայացված արտադրատեսականուն, ցուցադրված տեխնոլոգիաներին և ինովացիոն համակարգերին: Սերժ Սարգսյանը զրուցել է ցուցահանդեսին մասնակցող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ՝ նրանց ձեռքբերումների, խնդիրների և հետագա զարգացման ծրագրերի շուրջ:

Armenian President Serzh Sargsyan attended today the opening of annual ”Armenia Expo 2015” exhibition held in "Yerevan EXPO" center of Yerevan Computer Research and Development Institute (YCRDI) CJSC, the presidential press service said.
The regional trade-industrial exhibition is held for the 15th time. It brings together large domestic producers (over 100 companies, associations, and organizations) and industrial entrepreneurs.
The exhibition provides the participants with the opportunity to show their products, find partners or foreign investors (participating countries are Armenia, Russia, Belarus, Ukraine, Iran, Lithuania, Poland), as well as promotes implementation of successful marketing, helps specialists and businessmen familiarize themselves with the latest developments of the manufacturing sector, technological and innovation systems.
President Sargsyan toured the pavilions to see the range of goods displayed by various domestic manufacturers and owners of enterprises.
He talked with representatives of the companies participating in the exhibition about their achievements, problems, and further development programs.