Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել «Արմենիա էքսպո 2015» ցուցահանդեսի բացմանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել «Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտ» ՓԲԸ-ի «Երևան Էքսպո» կենտրոնում «Արմենիա էքսպո 2015» ամենամյա ցուցահանդեսի բացմանը:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, տարածաշրջանային ունիվերսալ առևտրաարդյունաբերական այդ ցուցահանդեսն արդեն 15-րդ տարին մեկ հարթակի վրա է հավաքում խոշորագույն հայրենական արտադրողներին (ավելի քան 100 ընկերությունների, ասոցիացիաների, միությունների և կազմակերպությունների) և արդյունաբերության ոլորտի ձեռնարկատերերին: Ցուցահանդեսը մասնակիցներին հնարավորություն է ընձեռում ներկայացնելու իրենց արտադրանքը, գտնելու շահավետ գործընկերներ կամ օտարերկրյա ներդրողներ (մասնակից երկրները` Հայաստան, Ռուսաստան, Բելառուս, Ուկրաինա, Իրան, Լիտվա, Լեհաստան), ինչպես նաև նպաստում է հաջող մարքեթինգի իրականացմանը, օգնում է մասնագետներին և գործարարներին` ծանոթանալու արդյունաբերական արտադրության ոլորտների վերջին զարգացումներին, տեխնոլոգիաներին և ինովացիոն համակարգերին:
Հանրապետության Նախագահը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել հայրենական արտադրողների, արդյունաբերության ոլորտի ձեռնարկատերերի կողմից ներկայացված արտադրատեսականուն, ցուցադրված տեխնոլոգիաներին և ինովացիոն համակարգերին: Սերժ Սարգսյանը զրուցել է ցուցահանդեսին մասնակցող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ՝ նրանց ձեռքբերումների, խնդիրների և հետագա զարգացման ծրագրերի շուրջ:

Президент Армении Серж Саргсян сегодня в центре «Ереван-Экспо» Ереванского научно-исследовательского института математических машин присутствовал на открытии ежегодной выставки «Армения Экспо 2015».
Как передает пресс-служба главы армянского государства, эта региональная универсальная торгово-промышленная выставка уже в 15-й раз собирает на одной площадке крупнейших отечественных производителей (свыше 100 компаний, ассоциаций, объединений и организаций) и предпринимателей сферы промышленности.
Участникам выставки предоставляется возможность представить свою продукцию, найти партнеров или иностранных инвесторов (странами-участницами являются Армения, Россия, Беларусь, Украина, Иран, Литва, Польша), а также способствует реализации успешного маркетинга, помогает специалистам и предпринимателям ознакомиться с последними развитиями, технологиями и инновационными системами сферы промышленного производства.
Президент Армении осмотрел павильоны выставки, ознакомился с ассортиментом продукции, представленной различными отечественными производителями, владельцами предприятий сферы промышленности, демонстрируемыми технологиями и инновационными системами.
Серж Саргсян побеседовал с представителями участвующих в выставке компаний об их достижениях, проблемах и программах дальнейшего развития.