Հայաստանը նախատեսում է բանակցություններ շուրջ երկու տասնյակ ավիաընկերությունների հետ
Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակությունը մասնակցում է սեպտեմբերի 19-22-ը Հարավաֆրիկյան Դուրբան քաղաքում տեղի ունեցող «World Routes 2015» համաժողովին:
Էկոնոմիկայի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, համաժողովն անցկացվում է 21-րդ անգամ, համախմբում է համաշխարհային ավիացիոն և զբոսաշրջային ներուժը` միևնույն ժամանակ հանդիսանալով նոր ավիափոխադրումների խթանման և ավիացիոն ծառայությունների զարգացման արդյունավետ հարթակ:
Համաժողովին հայկական պատվիրակության մասնակցության նպատակներից է նաև աշխատանքներ իրականացնել դեպի Հայաստան ներդրումներ և նոր ավիափոխադրողներ ներգրավելու ուղղությամբ: Նախատեսվում են բանակցություններ շուրջ երկու տասնյակ ավիաընկերությունների հետ, որոնց ընթացքում կքննարկվեն հայաստանյան շուկա վերջիններիս մուտք գործելու ձևաչափերը և գործիքակազմը:
Ըստ աղբյուրի, այս տարի միջոցառմանը մասնակցում են շուրջ 250 ավիաընկերություններ, 650 օդանավակայանների ներկայացուցիչներ, ավիացիայի ոլորտի 2500 մասնագետներ և 170 զբոսաշրջային իշխանությունների ներկայացուցիչներ աշխարհի ավելի քան 100 երկրներից:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Սերգեյ Ավետիսյանը և Հայաստանի ազգային հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արման Խաչատրյանը:

Armenian delegation participates in World Routes 2015
An Armenian delegation is participating in the annual event World Routes 2015 held on September 19-22 in Durban, South Africa, the press service of Armenian Ministry of Economy said.
The event is held for the 21st time. World Routes is the largest global annual event of its kind. The largest and most prestigious event in the Routes portfolio, the event attracts the most senior representatives from airlines, airports and tourism authorities, who wish to meet, plan and discuss new and existing global air services.
The aim of the Armenian delegation is to attract new investments and air carriers to Armenia. Negotiations are to be conducted with about 20 airlines to discuss the format and mechanism of their entrance into the Armenian market.
Deputy Minister of Economy Sergey Avetisyan and CEO of the National Competitiveness Foundation of Armenia Arman Khachatryan are among the delegation members.