Հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 900 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Սեպտեմբերի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /41 արկ/, 82 /100 արկ/ և 120 մմ-ոց /8 արկ/ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 /2 արկ/ և ՀԱՆ-17 /3 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց: Վերոնշված զինատեսակներից բացի հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք /24 արկ/: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:
Հակառակորդը հայկական դիրքերի ուղղությամբ կիրառել է ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք. ԼՂՀ ՊՆ
Սերժ Սարգսյան. Հակառակորդը իր լկտի պահվածքը չի մարսելու (տեսանյութ)
Համարժեք հակահարված տրվում է, և մի շարք ուղղություններում հակառակորդը խուճապային վիճակում է. Դավիթ Բաբայան

NKR MOD: Defense Army of Karabakh halts offensive actions of Azerbaijani troops
The Azerbaijani side violated the ceasefire about 120 times along the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan yesterday, on September 27, and on the night of September 28, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
During the indicated period Azerbaijani frontline units fired at Armenian positions over 900 shots by using small arms of carious calibers, 60mm (41 shells), 82mm (100 shells) and 120 mm mortars (8 shells) and RPG-7 (2 shells) and AGS-17 (3 shells) grenade launchers.
In addition to the abovementioned weapons, the enemy used Turkish-manufactured TR-107 rocket launcher (24 shells) during the same period. The offensive actions of Azerbaijan were halted as a result of measures taken in response by frontline units of the Defense Army of NKR.