Հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 900 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Սեպտեմբերի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /41 արկ/, 82 /100 արկ/ և 120 մմ-ոց /8 արկ/ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 /2 արկ/ և ՀԱՆ-17 /3 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց: Վերոնշված զինատեսակներից բացի հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք /24 արկ/: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:
Հակառակորդը հայկական դիրքերի ուղղությամբ կիրառել է ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք. ԼՂՀ ՊՆ
Սերժ Սարգսյան. Հակառակորդը իր լկտի պահվածքը չի մարսելու (տեսանյութ)
Համարժեք հակահարված տրվում է, և մի շարք ուղղություններում հակառակորդը խուճապային վիճակում է. Դավիթ Բաբայան

Накануне, 27 сентября, и в ночь на 28 сентября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 120 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра, а также 60-и (41 снаряд), 82-х (100 снарядов) и 120-миллиметровых (8 снарядов) минометов и гранатометов типа РПГ-7 (2 снаряда), АГС-17 (3 снаряда) произвели в направлении армянских позиций свыше 900 выстрелов.
За тот же период, помимо вышеотмеченного оружия, противник применил ракетно-артиллерийскую установку типа TR-107 турецкого производства (24 снаряда).
Отмечается также, что в результате принятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР ответных мер наступательные действия противника были пресечены.