ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել «Արարատ 73»-ի ավագ Հովհաննես Զանազանյանի մհավնա կապակցությամբ: Հիշեցնենք, որ Զանազանյանը ծանր և երկարատև հիվանդությունից հետո երեկ՝ 69 տարեկան հասակում կնքել է մահկանացուն:
«Խոր ցավով տեղեկացա հայկական ֆուտբոլի լեգենդներից մեկի՝ Երևանի «Արարատ»-ի երկարամյա ավագ Հովհաննես Զանազանյանի մահվան մասին:
Նրա մահով կորցրինք մեր ֆուտբոլի և մասնավորապես «Արարատ 73»-ի ամենախարիզմատիկ, տաղանդավոր և հարգանք վայելող դեմքերից մեկին, ով հայկական ֆուտբոլի չխամրող և հպարտություն պարգևող էջերի տարեգիրներից մեկն էր:
Հովհաննես Զանազանյանը խորհրդանշում էր հայրենական սպորտի հաջողությունն ու մեր ֆուտբոլի ոսկյա ժամանակները, որոնք դրական էներգիա էին տալիս տարբեր տարիքի մարզասերների:
Խորապես ցավակցում եմ Հովհաննես Զանազանյանի հարազատներին, մերձավորներին, նրա ֆուտբոլային տաղանդի երկրպագուներին և կիսում բոլորի վիշտը»,-ասված է ԱԺ նախագահի ուղերձում:

Speaker of Armenian parliament offers condolences on death of football player H. Zanazanyan
Speaker of the Armenian parliament Galust Sahakyan today expressed his condolences on the death of famous Armenian football player Hovhannes Zanazanyan, according to the press service of the Armenian parliament.
“I was deeply pained to hear about the passing of one of the legends of Armenian football Hovhannes Zanazanyan, a longtime captain of Ararat Yerevan team.
We have lost one of the most charismatic, talented and respectable players of our football and Ararat-73 team,” the speaker said.
“H. Zanazanyan became a symbol of national sports and the golden age of our football that brought positive energy to sports fans of various ages. I express my deep condolences to the family, friends and fans of H. Zanazanyan and share their grief”, Galust Sahakyan said.