Առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկվել են պատասխան գործողություններ. ԼՂՀ ՊՆ
Հակառակորդը շարունակում է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Հոկտեմբերի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 82 միլեմետրանոց ականանետից /2 արկ/ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 2000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

Defense Ministry of NKR: Defense Army halted offensive actions of Azerbaijan
Azerbaijani troops continue to violate the ceasefire, the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic (NKR) reported.
According to the source, on October 5 and the night of October 6 the Azerbaijani side violated the ceasefire over 100 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan. During that period over 2,000 shots were fired at Armenian positions by Azerbaijani frontline units using small arms of various calibers and 82mm mortars (2 shells).
Offensive actions of Azerbaijani troops were halted as a result of prompt actions taken by frontline units of NKR Defense Army.