Առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկվել են պատասխան գործողություններ. ԼՂՀ ՊՆ
Հակառակորդը շարունակում է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Հոկտեմբերի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 82 միլեմետրանոց ականանետից /2 արկ/ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 2000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

ВС Азербайджана продолжают нарушать режим перемирия. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Согласно информации, 5 октября и в ночь на 6 октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил зарегистрировано свыше 100 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра, а также из 82-миллиметрового миномета (2 снаряда) произвели в направлении армянских позиций около 2000 выстрелов.
В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР оперативных действий наступательные действия ВС Азербайджана были пресечены.