Ռուսաստանի հայերի միության նախագահը նոր կուսակցություն է բացում. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ի փոխանցմամբ՝ Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանն այս օրերին կրկին Հայաստանում է. նա ներդրողներ է բերել Հայաստան, որոնք կհանդիպեն Սերժ Սարգսյանի հետ։
«Հոկտեմբերի 12-ին նա կրկին կգա Հայաստան՝ մասնակցելու Ռուսաստանի հայերի միության կազմակերպած միջոցառումներին։ Իսկ ամսի 14-ին, որոշ տեղեկությունների համաձայն, կհայտարարի, որ կուսակցություն է բացում։ Այդպե՞ս է, պարոն Աբրահամյան, մեկընդմիշտ մտնում եք քաղաքականություն, «Հրապարակ»-ը հարցրել է նրան։ «Մի շտապեք, մի շտապեք»։ Լայն մասսաներն անհամբեր սպասում են Ձեր հայտնությանը, անվերջ խոսվում է այդ մասին, չնայած ասում են՝ Սերժ Սարգսյանն ասել է. «Արա, մի արա»»։ «Ուրեմն սենց՝ հոկտեմբերի 12-ին ես, այո, գալու եմ Մոսկվայից Հայաստան, գալու եմ ուղիղ ձեր թերթ, այդ մասին հարցազրույց տամ՝ ան-պայ-ման, ու ձեր բոլոր հարցերին պատասխանեմ»»,-գրել է թերթը։

Газета «Грапарак» пишет, что президент Союза армян России (САР) Ара Абрамян в эти дни вновь находится в Армении: он привез инвесторов, которые встретятся с Сержем Саргсяном.
Как отмечает издание, 12 октября он прибудет в Армению для участия в организованных САР мероприятиях. А 14 числа, по некоторым сведениям, заявит о создании своей партии.
«Таким образом, господин Абрамян, вы собираетесь войти в политику навсегда», - спросил у него корреспондент издания. «Не спешите, не спешите».
«Общественность с нетерпением ждет вашего появления, говорит постоянно об этом, хотя и поговаривают, что Серж Саргсян сказал по этому поводу: "Ара, не делай этого".
"Значит так, 12 октября я действительно приеду в Армению из Москвы, приеду прямо в редакцию вашей газеты, чтобы дать интервью об этом – обязательно. Я отвечу на все ваши вопросы"», - пишет газета.