Ռուսաստանի հայերի միության նախագահը նոր կուսակցություն է բացում. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ի փոխանցմամբ՝ Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանն այս օրերին կրկին Հայաստանում է. նա ներդրողներ է բերել Հայաստան, որոնք կհանդիպեն Սերժ Սարգսյանի հետ։
«Հոկտեմբերի 12-ին նա կրկին կգա Հայաստան՝ մասնակցելու Ռուսաստանի հայերի միության կազմակերպած միջոցառումներին։ Իսկ ամսի 14-ին, որոշ տեղեկությունների համաձայն, կհայտարարի, որ կուսակցություն է բացում։ Այդպե՞ս է, պարոն Աբրահամյան, մեկընդմիշտ մտնում եք քաղաքականություն, «Հրապարակ»-ը հարցրել է նրան։ «Մի շտապեք, մի շտապեք»։ Լայն մասսաներն անհամբեր սպասում են Ձեր հայտնությանը, անվերջ խոսվում է այդ մասին, չնայած ասում են՝ Սերժ Սարգսյանն ասել է. «Արա, մի արա»»։ «Ուրեմն սենց՝ հոկտեմբերի 12-ին ես, այո, գալու եմ Մոսկվայից Հայաստան, գալու եմ ուղիղ ձեր թերթ, այդ մասին հարցազրույց տամ՝ ան-պայ-ման, ու ձեր բոլոր հարցերին պատասխանեմ»»,-գրել է թերթը։

Hraparak: Head of Union of Armenians of Russia plans to create political party
President of the Union of Armenians of Russia (UAR) Ara Abrahamyan arrived in Armenia. This time he came with investors who want to meet with President Serzh Sargsyan, ‘Hraparak’ paper reports.
On October 12 Abrahamyan will participate in UAR-sponsored events in Armenia, while on October 14 he will announce the creation of a political party, according to the newspaper.
“So you intend to enter politics. The public impatiently awaits your appearance and constantly speaks about it, although it is rumored that Serzh Sargsyan said in this connection: “Ara, don’t do it”.
“Well, on October 12 I will arrive in Armenia from Moscow and immediately come to your editorial office to give an interview about that. And I will answer all our questions,” Ara Abrahamyan was quoted as saying by the paper.