ՊԲ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը. ԼՂՀ ՊՆ
Նշված ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /36/ և 82 մմ-ոց ականանետերից /30 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 5000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Հանգստյան օրերին հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք /17 արկ/:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտության դեպքում դիմում պատժիչ գործողությունների:

The Azerbaijani side continued to violate intensively the ceasefire over the weekend, the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic said.
Over the indicated period Azerbaijani troops violated the ceasefire about 300 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan.
The Azerbaijani frontline units fired over 5,000 shots at Armenian positions from small arms of various calibers and 60mm (36 shells) and 82mm (30 shells) mortars.
Over the weekend the enemy also fired 17 shells from Turkish-made TR-107 rocket launcher.
The frontline units of NKR Defense Army are in control of the operational-tactical situation and take punitive actions if necessary.