Ֆրանսիացի երաժիշտները՝ Արամ Խաչատրյան համերգասրահում
Երևանյան 9-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակներում Արամ Խաչատրյան համերգասրահում ելույթ են ունենալու ֆրանսիացի երաժիշտներ՝ դաշնակահար Ֆրանսուա-Ֆրեդերիկ Գին և թավջութակահար Քսավիեր Ֆիլիպսը:
Համերգի ընթացքում հնչելու է Բեթհովեն ( Դաշնամուրի սոնատ թիվ 8 «Պաթետիկական», դո մինոր, երկ 13), Մենդելսոն (Սոնատ թավջութակի և դաշնամուրի համար թիվ 2, ռե մաժոր, երկ 58), Դեբյուսի (Սոնատ թավջութակի և դաշնամուրի համար ռե մինոր), Շոստակովիչ (Սոնատ թավջութակի և դաշնամուրի համար ռե մինոր, երկ 80):
Հիշեցնենք, որ Երևանյան 9-րդ երաժշտական փառատոնն իրականացվում է ՀՀ նախագահի տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո և մշակույթի նախարարության աջակցությամբ: Փառատոնի գեղարվեստական ղեկավարներն են Ալեքսանդր Չաուշյանը և Էդուարդ Թոփչյանը: Փառատոնը նվիրվում է Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 90-ամյակին: Այն մեկնարկել է սեպտեմբերի 10-ին, կշարունակվի մինչև հոկտեմբերի 28-ը:

Ереванский международный музыкальный фестиваль: выступят Франсуа - Фредерик Ги и Ксавье Филлипс
В рамках 9-го Ереванского международного музыкального фестиваля в концертном зале им. Арама Хачатуряна состоится концерт с участием известных французских музыкантов.
Франсуа - Фредерик Ги (фортепиано, Франция) и Ксавье Филлипс (виолончель, Франция) исполнят произведения Бетховена, Мендельсона, Дебюсси, Шостаковича.
Фестиваль проводится под патронатом Первой леди РА Риты Саргсян, при содействии Министерства культуры РА и по инициативе Национального филармонического оркестра Армении (художественные руководители Эдуард Топчян и Александр Чаушян). Фестиваль проходит с 10-го сентября по 28-е октября 2015 г.