Ֆրանսիացի երաժիշտները՝ Արամ Խաչատրյան համերգասրահում
Երևանյան 9-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակներում Արամ Խաչատրյան համերգասրահում ելույթ են ունենալու ֆրանսիացի երաժիշտներ՝ դաշնակահար Ֆրանսուա-Ֆրեդերիկ Գին և թավջութակահար Քսավիեր Ֆիլիպսը:
Համերգի ընթացքում հնչելու է Բեթհովեն ( Դաշնամուրի սոնատ թիվ 8 «Պաթետիկական», դո մինոր, երկ 13), Մենդելսոն (Սոնատ թավջութակի և դաշնամուրի համար թիվ 2, ռե մաժոր, երկ 58), Դեբյուսի (Սոնատ թավջութակի և դաշնամուրի համար ռե մինոր), Շոստակովիչ (Սոնատ թավջութակի և դաշնամուրի համար ռե մինոր, երկ 80):
Հիշեցնենք, որ Երևանյան 9-րդ երաժշտական փառատոնն իրականացվում է ՀՀ նախագահի տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո և մշակույթի նախարարության աջակցությամբ: Փառատոնի գեղարվեստական ղեկավարներն են Ալեքսանդր Չաուշյանը և Էդուարդ Թոփչյանը: Փառատոնը նվիրվում է Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 90-ամյակին: Այն մեկնարկել է սեպտեմբերի 10-ին, կշարունակվի մինչև հոկտեմբերի 28-ը:

Francois-Frederic Guy and Xavier Phillips to perform at Yerevan International Music Festival
Famous French musicians will give a concert during the 9th Yerevan International Music Festival at Aram Khachaturian Concert Hall in Yerevan.
Pianist Francous Frederic Guy and cellist Xavier Phillips will perform works by Beethoven, Mendelssohn, Debussy, and Shostakovich.
The festival is held under the patronage of First Lady of Armenia Rita Sargsyan, with the support of Armenian Culture Ministry, and on the initiative of the National Philharmonic Orchestra of Armenia whose artistic directors are Edward Topchyan and Alexander Chaushyan. The festival opened on September 10 and will last until October 28.