ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն հոկտեմբերի 11-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 900 անգամ, որի ընթացքւմ, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 մմ ականանետերից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 15000 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատժիչ գործողությունների:

On October 11-17 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 900 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic said.
During the indicated period Azerbaijani frontline units fired over 15,000 shots at Armenian positions from small arms of various calibers, 60mm and 82mm mortars, and AGS-17 grenade launchers.
The frontline units of NKR Defense Army continue to control the frontline situation, taking punitive actions as well, in case of emergency.