ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն հոկտեմբերի 11-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 900 անգամ, որի ընթացքւմ, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 մմ ականանետերից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 15000 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատժիչ գործողությունների:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим перемирия около 900 раз
В период с 11 по 17 октября, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР), на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 900 случаев нарушения ВС Азербайджана режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия различного калибра, а также 60- и 82-миллиметровых минометов и гранатометов типа АГС-17 произвели в направлении армянских позиций свыше 15000 выстрелов
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают осуществлять полноценный контроль на передовой, при крайней необходимости предпринимая и карательные действия.