ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը՝ նախօրեին տվյալների փոխանցման ծառայությունների խափանման մասին
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 16-ին տեղի ունեցած` տվյալների փոխանցման ծառայությունների խափանումը ժամը 22:00-ի դրությամբ վերացվել է: Այս մասին հայտնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
«Ցանցի՝ տվյալների փոխանցման ենթահամակարգերից մեկում տեղի ունեցած խափանումը ժամանակավոր դժվարություններ էր ստեղծել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդների մի մասի համար: Խափանման ընթացքում ձայնային ծառայությունները լիովին հասանելի են եղել:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի արագ արձագանքման խմբի իրականացրած անհրաժեշտ աշխատանքների շնորհիվ խնդիրը լուծվել է. համակարգի գործունեությունն ամբողջովին վերականգնված է:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հայցում է իր բաժանորդների ներողամտությունը՝ պատճառած անհանգստության համար»,-ասված է հաղորդագրությունում:

VivaCell-MTS: Data outage on October 16 was fixed by 22:00
Part of VivaCell-MTS’ subscribers experienced intermittent disruptions connected to data transfer because of the outage. The problem was found in one of the network subsystems responsible for data transfer. Throughout this period, voice services were functioning normally, according to the press service of VIvaCell-MTS.
“VivaCell-MTS’ rapid response team was working continuously during the whole period to identify the root cause of the incident, and fully resolved the disruption.
VivaCell-MTS sincerely apologizes for the inconvenience that the outage has caused to its subscribers,” the company said in a statement.