Յուրա Մովսիսյանը շարքից դուրս է եկել երկու շաբաթով
Ինչպես տեղեկացնում է «Սպորտ Էքսպրեսը», «Սպարտակի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը, ով փոխարինվել է «Լոկոմոտովի» (1:2) հետ ՌԴ Պրեմիեր լիգայի 12-րդ տուրի հանդիպման 56-րդ րոպեին, շարքից դուրս է եկել երկու շաբաթով:
Հիշեցնենք, որ մոսկովյան թիմի մյուս հարձակվողը՝ Զե Լուիշը, սեպտեմբերի վերջին ազդրի վնասվածք ստացել և ասպարեզ կարող է վերադառնալ միայն հոկտեմբերի վերջին:
Այսպիսով՝ Դմիտրի Ալենիչևի տրամադրության տակ միայն մեկ հարձակվող է մնում՝ Ալեքսանդր Կոզլովը: Սակայն «Դինամոյի» հետ 13-րդ տուրի արտագնա խաղում կենտրոնական հարձակվողի պարտականությունները, դատելով ամեն ինչից, կկատարի հոլանդացի Քվինսի Պրոմեսը:

Футболист сборной Армении, нападающий «Спартака» Юра Мовсисян, который был заменен на 56-й минуте воскресного матча 12-го тура чемпионата России против «Локомотива» (1:2) из-за травмы бедра, пропустит две недели. Об этом сообщает «Спорт-Экспресс», напоминая, что еще один форвард красно-белых Зе Луиш в конце сентября выбыл из строя на месяц из-за повреждения задней поверхности бедра.
«Таким образом, в распоряжении Дмитрия Аленичева остается только один форвард – Александр Козлов. Однако в гостевой встрече 13-го тура с "Динамо", судя по всему, роль центрального нападающего будет отведена голландцу Квинси Промессу», – отмечает «СЭ».