Հանրաքվեի քարոզչության ՀՀԿ-ի մարտավարությունը հայտնի կդառնա հոկտեմբերի 26-ին
Հոկտեմբերի 24-ին Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզչությունն իրականացնող Հանրապետական կուսակցության քարոզչական շտաբը կգումարի հերթական` 3-րդ նիստը` շտաբի մարտավարությունը հստակեցնելու համար: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
«Շտաբն արդեն երկու նիստ գումարել է: Հաջորդ նիստը կլինի շաբաթ օրը: Այդ օրը կոնկրետ մարտավարությունը հայտնի կդառնա, բացի այդ՝  հայտնի կլինի, թե ովքեր ինչ են անելու: Այդ նիստում կանդրադառնանք մարզային շտաբերին: Հոկտեմբերի 26-ին մեր մարտավարությունը հայտնի կլինի», -տեղեկացրեց Բաղդասարյանը:
Նրա խոսքով՝ մարզային այցելությունների ժամանակ ներկա կլինեն նաև տվյալ ընտրատարածքից ընտրված ՀՀԿ-ական պատգամավորները, որպեսզի «ներկայացնեն սահմանադրական բարեփոխումների դրույթները»:
Հարցին, թե ՀՀԿ նախագահ, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա լինելո՞ւ է քարոզարշավներին, Բաղդասարյանը պատասխանեց. «Նման հարց դեռ չենք քննարկել: Սերժ Սարգսյանը Մադրիդից կվերադառանա և կորոշվի իր մասնակցության ձևը»:
ԱԺ պատգամավորն ասաց նաև, որ հոկտեմբերի 24-ի նիստում շտաբը կորոշի, թե ով է լինելու քարոզչության պատասխանատուն:

Правящая Республиканская партия Армении активно готовится к конституционному референдуму и уточнит тактику агиткампании
17:17 22/10/2015
Агитационный штаб правящей Республиканской партии Армении проведет 24 октября очередное заседание, в ходе которого будет уточнена тактика агиткампании РПА к предстоящему зимой референдуму по конституционной реформе. Об этом Panorama.am сообщил глава парламентской фракции РПА Ваграм Багдасарян.
«Штаб уже провел два заседания. На третьем заседании в субботу будет уточнена тактика РПА, кто и чем будет заниматься, будет назначен ответственный за агиткампанию. Обсудим также деятельность областных штабов. Наша тактика станет известна уже 26 октября», – сказал депутат.
По его словам, в рамках агиткампании РПА организует также областные встречи, в которых примут участие избранные с данных округов парламентарии – «с целью представить положения Проекта изменений в Конституцию РА».
В. Багдасарян также отметил, что президент Армении, председатель РПА Серж Саргсян уточнит формат своего участия в агиткампании по возвращении из Испании, пока же данный вопрос в партии не обсуждался.