Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10000 կրակոց. ՊԲ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հոկտեմբերի 18-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 600 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից ու ՌԳՊ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10000 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
Վերոնշված ժամանակահատվածում հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իարդրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

On October 18-24 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 600 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic said.
During that period Azerbaijani frontline units fired over 10,000 shots at Armenian positions from small arms of various calibers, 60mm and 82mm mortars, and RPG-7 and AGS-17 grenade launchers.
The Azerbaijani side also used Turkish-manufactured TR-107 rocket launcher over the indicated period.
The frontline units of NKR Defense Army are in control of the operational and tactical situation and continue to perform confidently their military duties.