ՊԲ-ն վստահորեն իրականացրել է իր առջև դրված մարտական խնդիրը. ԼՂՀ ՊՆ
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /11 արկ/ և 82 /5 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 /2 արկ/ տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана за минувшие выходные нарушили режим перемирия около 120 раз
В минувшие выходные на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано около 120 случаев нарушения ВС Азербайджана режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия различного калибра, а также из 60-и (11 снарядов) и 82-миллиметрового (5 снарядов) минометов и гранатомета типа РПГ-7 (2 снаряда) произвели в направлении армянских позиций свыше 2000 выстрелов.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают осуществлять полноценный контроль на передовой и с уверенностью выполняют поставленную перед собой боевую задачу.