«Ակնկալում ենք, որ մինչև տարեվերջ Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպում կկայանա», -այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը` ընդգծելով, որ Հայաստանում, այնուհետև` Ադրբեջանում նախագահների հետ հանդիպման ժամանակ կքննարկեն նաև հնարավոր հանդիպման մասին հարցը:
Ամերիկացի դիվանագետը, սակայն հանդիպման ժամկետների մասին ոչինչ չասաց: Եվ միայն նկատեց, որ դեկտեմբերի 6-ին Հայաստանում Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվե է ու մինչև տարեվերջ «փոքր պատուհան է մնալու» և նախագահների հանդիպում մինչև տարեվերջ կկազմակերպվի:
«Հանդիպումը, հավանաբար, կկայանա հանրաքվեից հետո, բայց մինչև տարեվերջ: Հաշվի առնելով հարցերի շրջանակը, անհրաժեշտ է, որ այդ հանդիպումը կայանա», -հավելեց ամերիկացի համանախագահը:

Джеймс Уорлик: Рассчитываем, что встреча президентов Армении и Азербайджана состоится до конца года
«Рассчитываем, что встреча президентов Армении и Азербайджана состоится до конца года», – заявил сегодня на пресс-конференции в Ереване сопредседатель МГ ОБСЕ от США Джеймс Уорлик, подчеркнув, что вопрос о возможной встрече посредники обсудят во время встречи с президентами Армении и Азербайджана.
При этом американский дипломат, отметив, что 6 декабря в Армении пройдет конституционный референдум, указал, что встреча, исходя их графиков президентов, может быть организована после референдума, но до конца года.
«Встреча, вероятно, состоится после референдума, но до конца года. С учетом широкого круга подлежащих обсуждению вопросов необходимо, чтобы эта встреча состоялась», – сказал Джеймс Уорлик.