Կառավարությունը հավանություն տվեց Լյուքսեմբուրգի հետ օդային հաղորդակցության համաձայնագրին
Հայաստանի և Լլյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության կառավարությունների միջև կստորագրվի օդային հաղորդակցությունների մասին համաձայնագիր: Գործադիրն այսօրվա նիստում համաձայնություն տվեց համաձայնագրի ստորագրմանը:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանը նշեց, որ համաձայնագրի կնքումը կնպաստի երկու երկրների միջև կանոնավոր օդային հաղորդակցությունների ոլորտում հարաբերությունների պատշաճ և լիարժեք կարգավորմանը:
Ըստ նրա՝ էկոնոմիկայի նախարարությունը համաձայնագրի կնքումը համարում է նպատակահարմար: Համաձայնագիրը նախատեսում է թռիչքների իրականացման 5-րդ և 7-րդ կարգի ազատություն` քաղաքացիական թռիչքների և բեռների տեղափոխման հնարավորություն:

Между правительствами Армении и Люксембурга будет подписано соглашение о воздушном сообщении
Между правительствами Армении и Великого Герцогства Люксембург будет подписано соглашение о воздушном сообщении. Подписание соответствующего соглашения было одобрено в ходе сегодняшнего заседания правительства РА.
Министр экономики Армении Карен Чшмаритян отметил, что подписание соглашения будет способствовать надлежащей и полной нормализации отношений между двумя странами в сфере регулярного воздушного сообщения.
По его словам, министерство экономики Армении считает подписание соглашения целесообразным. Соглашение предусматривает реализацию рейсов по 5-й и 7-й «свободам воздуха» (право перевозить пассажиров и грузы).