Մեկ շաբաթում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 8000 կրակոց. ՊԲ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հոկտեմբերի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 8000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանում են լիակատար վերահսկողություն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Azerbaijan violates ceasefire 400 times over past week, NKR Defense Army is in control of situation
On October 25-31 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 400 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
During the indicated period Azerbaijani frontline units fired over 8,000 shots at Armenian positions from small arms of various calibers and 60mm mortars.
The frontline units of NKR Defense Army are in full control of the frontline situation and continue to perform confidently their military duties.