Մեկ շաբաթում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 8000 կրակոց. ՊԲ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հոկտեմբերի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 8000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանում են լիակատար վերահսկողություն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 400 раз, Армия обороны НКР полностью контролирует ситуацию
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в период с 25 по 31 октября, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 400 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра, а также 60-миллиметровых минометов произвели в направлении армянских позиций свыше 8000 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают с уверенностью выполнять поставленные перед ними боевые задачи.