Սերժ Սարգսյանը հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Վրաստան աշխատանքային այցի շրջանակներում այսօր Թբիլիսիում հանդիպում է ունեցել երկրի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Սերժ Սարգսյանը և Իրակլի Ղարիբաշվիլին գոհունակությամբ են արձանագրել, որ ավանդական բարիդրացիության, երկու երկրների բարեկամ ժողովուրդների միջև պատմական հենքի վրա խարսխված միջպետական շփումները, այդ թվում` Հայաստանի և Վրաստանի կառավարությունների արդյունավետ փոխգործակցությունը լուրջ նախադրյալներ են ստեղծում գործընկերության նորանոր ուղղություններ նախանշելու համար:
Զրուցակիցները երկուստեք կարևորել են տարածաշրջանային նշանակության ենթակառուցվածքային, այդ թվում` էներգետիկ ծրագրերի իրականացումը, որոնք, նրանց համոզմամբ, զգալիորեն կխթանեն Հայաստանի և Վրաստանի միջև տնտեսական կապերի ամրապնդումը, կնպաստեն առևտրաշրջանառության ծավալների աճին:
Անդրադառնալով ինտեգրացիոն գործընթացներին երկու երկրների մասնակցությանը` ՀՀ Նախագահը և Վրաստանի վարչապետը մատնանշել են դրանց փոխլրացնող բնույթը և ենթակառուցվածքային ծրագրերի փոխկապակցման կարևորությունը:

Президент Армении и премьер Грузии обсудили в Тбилиси инфраструктурные проекты
В рамках рабочего визита в Грузию президент Армении Серж Саргсян 30 октября в Тбилиси встретился с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
С.Саргсян и И.Гарибашвили с удовлетворением констатировали, что межгосударственные контакты создают серьезные предпосылки для обозначения новых направлений партнерства Армении и Грузии.
Собеседники подчеркнули важность реализации программ развития инфраструктур регионального значения, в том числе энергетических программ, которые, по их убеждению, значительно будут стимулировать укрепление экономических связей между Арменией и Грузией, способствовать росту объемов торгового оборота.
Коснувшись интеграционных процессов с участием двух стран, президент Армении и премьер Грузии указали на их взаимодополняемый характер и важность взаимосвязи инфраструктурных проектов.