Արա Աբրահամյանը հիմա էլ ուզում է Պետդումայի պատգամավոր դառնալ. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով, Արա Աբրահամյանը, նրա եղբայրներն ու հայաստանյան «ախպերությունը» շատ ծանր են տարել, քաղաքական դաշտ մտնելու հայտարարությունից հետո, իրենց «թագավոր ախպոր» նկատմամբ սկսված դեմարշը և ելքեր են փնտրել այդ վիճակից դուրս գալու համար:
«Ելքը գտնվել է. այս օրերին Ա. Աբրահամյանը զուգահեռ բանակցություններ է սկսել ռուսական իշխանությունների որոշակի թևի հետ` Պետդումայի ապագա ընտրություններում Արթուր Չիլինգարովի տեղն զբաղեցնելու համար: Չիլինգարովը Ռուսաստանի 2016-ի պառլամենտական ընտրությունների ժամանակ կլինի 77 տարեկան և, ըստ ամենայնի, առանձնապես դեմ չէ իր տեղն Աբրահամյանին զիջելուն: Մնում է հստակեցվի` «ի՞նչ է անելու Արան այս տարվա գարնանը»` գործուղվելու է Հայաստա՞ն, թե՞ Պետդումա»,-հավելել է թերթը:

‘Hraparak’ writes President of the Union of Armenians of Russia (UAR) Ara Abrahamyan, his brothers and associates took it hard when a demarche began against Abrahamyan after he announced his intention to create a political party in Armenia and run in the parliamentary elections. They started to look for a way out. And a way out was found: in parallel, Ara Abrahamyan is negotiating with some branches of Russian power so as to take Arthur Chilingarov’s place in the upcoming election to the Russian State Duma.
Chilingarov will be 77 at the time of the parliamentary elections in Russia in 2016, and to all appearances, he will not object to being replaced by Ara Abrahamyan.
“It remains to understand what Arbrahamyan will do in the spring – will he be sent on a mission to Armenia or the State Duman?” the paper writes.