Հակառակորդը կիրառել է նաև 82 միլիմետրանոց ականանետ՝ արձակելով 7 արկ. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները ՊԲ հյուսիսային հատվածում տեղակայված զորամասերի ուղղությամբ կիրառել են 82 միլիմետրանոց ականանետ՝ արձակելով 7 արկ:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 60 раз
Накануне, 4 ноября, и в ночь на 5 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил зарегистрировано около 60 случаев нарушения ВС Азербайджана режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1000 выстрелов. Противник применил также 82-миллиметровый миномет (7 снарядов).
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают с уверенностью нести боевое дежурство.