Հակառակորդը կիրառել է նաև 82 միլիմետրանոց ականանետ՝ արձակելով 7 արկ. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները ՊԲ հյուսիսային հատվածում տեղակայված զորամասերի ուղղությամբ կիրառել են 82 միլիմետրանոց ականանետ՝ արձակելով 7 արկ:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Yesterday, on November 4, and the night of November 5 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 60 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
During the indicated period Azerbaijani frontline units fired over 1,000 shots at Armenian positions from small arms of various calibers and 82mm mortars (7 shells).
The frontline units of NKR Defense Army are in full control of the frontline situation and continue to perform confidently their military duties.