Իրան-Հայաստան գործարար համաժողով՝ Թեհրանում
«Թեհրանում տեղի կունենա Իրան-Հայաստան գործարար համաժողովը»,-այդ մասին հաղորդում է իրանահայ համայնքի «Հայելի.քոմ» կայքը:
Համաձայն հաղորդագրության՝ ս.թ. նոյեմբերի 9-ին ժամը 13:00-ին Իրանի առևտրի, հանքերի, արդյունաբերության և գյուղատնտեսության պալատում տեղի է ունենալու Հայաստան-Իրան գործարար համաժողովը, որին կմասնակցեն ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար՝ Կարեն Ճշմարիտյանը, ԻԻՀ առևտրի, հանքերի և արդյունաբերության նախարար Մոհամմադ Ռեզա Նեմաթզադեն, ինչպես նաև երկու երկրների պետական մարմինների ներկայացուցիչներ և բազմաթիվ գործարարներ:
Հավելենք, որ նախօրեին «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում բացվել է «Իրան-Եվրասիա Էքսպո 2015» ցուցահանդեսը, որին մասնակցում են Իրանից, Հայաստանից, Վրաստանից ու Ռուսաստանից կազմակերպություններ:

An Iran-Armenia business forum will be held in Tehran, according to Hayeli.com, the website of the Armenian community of Iran.
Iran’s Chamber of Commerce, Industries, Mines and Agriculture will host the Iran-Armenia business forum on November 9. The participants will include Armenian Minister of Economy Karen Chshmarityan, Iranian Minister of Industry, Mines and Commerce Reza Nematzadeh, representatives of state bodies of the two countries, and numerous businessmen.
Yesterday, on November 6 the Iran-Eurasia Expo 2015 opened at Yerevan Expo Complex. Companies of Iran, Armenia, Georgia and Russia displayed their goods and services at the exhibition.