Իրան-Հայաստան գործարար համաժողով՝ Թեհրանում
«Թեհրանում տեղի կունենա Իրան-Հայաստան գործարար համաժողովը»,-այդ մասին հաղորդում է իրանահայ համայնքի «Հայելի.քոմ» կայքը:
Համաձայն հաղորդագրության՝ ս.թ. նոյեմբերի 9-ին ժամը 13:00-ին Իրանի առևտրի, հանքերի, արդյունաբերության և գյուղատնտեսության պալատում տեղի է ունենալու Հայաստան-Իրան գործարար համաժողովը, որին կմասնակցեն ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար՝ Կարեն Ճշմարիտյանը, ԻԻՀ առևտրի, հանքերի և արդյունաբերության նախարար Մոհամմադ Ռեզա Նեմաթզադեն, ինչպես նաև երկու երկրների պետական մարմինների ներկայացուցիչներ և բազմաթիվ գործարարներ:
Հավելենք, որ նախօրեին «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում բացվել է «Իրան-Եվրասիա Էքսպո 2015» ցուցահանդեսը, որին մասնակցում են Իրանից, Հայաստանից, Վրաստանից ու Ռուսաստանից կազմակերպություններ:

В Тегеране пройдет бизнес-форум Иран – Армения
В Тегеране состоится бизнес-форум Иран-Армения. Об этом сообщает сайт армянской общины Ирана «hayeli.com».
Согласно информации, 9 ноября в Палате торговли, промышленности, рудников и сельского хозяйства Ирана пройдет бизнес-форум Иран – Армения, в котором примут участие министр экономики РА Карен Чшмаритян, министр промышленности, рудников и торговли ИРИ Мохаммед Реза Нематзаде, а также представители государственных органов двух стран и многочисленные бизнесмены.
Отметим, что накануне, 6 ноября, в выставочном комплексе «Ереван Экспо» открылась многоотраслевая выставка «Иран-Евразия Экспо 2015», в которой представили свою продукцию и услуги компании из Ирана, Армении, Грузии, России.