Հակառակորդը կրակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և ականանետից. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 9-ին և լույս 10-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և 60 միլիմետրանոց ականանետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 800 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Yesterday, on November 9, and the night of November 10 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 60 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
Over the indicated period Azerbaijani frontline units fired over 800 shots at Armenian positions from small arms of various calibers and 60mm mortars.
The frontline units of NKR Defense Army continue to perform confidently their military duties, also taking counter measures if necessary.