Առողջապահության նախարարի կինը զբաղեցնում է ոլորտի ամենայուղոտ պաշտոններից մեկը. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ում կարդում ենք. «Վերջերս շատ է շոշափվել այն տեղեկությունը, թե առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը, երբ 2014-ին նշանակվել էր նախարար, ազատել է իր կնոջը` Ելենա Ամիրխանյանին, որը 2006-ից զբաղեցնում էր առողջապահության նախարարի հասարակական հիմունքներով խորհրդականի պաշտոնը: Բավական ժամանակ է անցել այդ իրադարձություններից, բայց նախարարը դեռ շարունակում է այստեղ-այնտեղ գլուխ գովել:
Սակայն պարզվում է՝ Մուրադյանի կինն այժմ զբաղեցնում է  առողջապահական ոլորտի ամենայուղոտ պաշտոններից մեկը. նա Առաքելություն Արևելք մարդասիրական օգնություն կազմակերպության հայաստանյան մասնաճյուղի ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման գործում աջակցության ծրագրերի ղեկավարն է:
Հայտնի, որ այս կազմակերպությունը Գլոբալ հիմնադրամից տարեկան միլիոնավոր եվրոների աջակցություն է ստանում Հայաստանում ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման համար: Էլ չենք խոսում այս կառույցում աշխատողների աշխատավարձերի մասին, որոնք հաստատ մի քանի անգամ բարձր են խորհրդականի համեստ աշխատավարձից»:

«Грапарак»: Супруга министра здравоохранения занимает одну из самых «жирных» должностей в сфере здравоохранения
11:05 13/11/2015
В последнее время часто муссируется сведения о том, что министр здравоохранения Армении Армен Мурадян, когда в 2014 году был назначен на пост министра, освободил с работы свою супругу – Елену Амирханян, занимавшую с 2006 года на общественных началах должность советника министра здравоохранения. Об этом пишет газета «Грапарак».
Как отмечает издание, с тех пор прошло довольно много времени, однако министр продолжает хвастаться там и тут этим поступком.
«Выясняется,  что супруга Мурадяна сейчас занимает одну из самых "жирных" должностей в сфере здравоохранения: она руководитель программ содействия в предотвращении ВИЧ/СПИД армянского филиала «Миссия Восток» Организация гуманитарной помощи. Известно, что организация ежегодно получает от Глобального фонда помощь на несколько миллионов евро для предотвращения ВИЧ/СПИД в Армении. Не говоря о том, что в этой структуре зарплаты точно в несколько раз выше скромной зарплаты советника министра», - пишет издание.