Առողջապահության նախարարի կինը զբաղեցնում է ոլորտի ամենայուղոտ պաշտոններից մեկը. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ում կարդում ենք. «Վերջերս շատ է շոշափվել այն տեղեկությունը, թե առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը, երբ 2014-ին նշանակվել էր նախարար, ազատել է իր կնոջը` Ելենա Ամիրխանյանին, որը 2006-ից զբաղեցնում էր առողջապահության նախարարի հասարակական հիմունքներով խորհրդականի պաշտոնը: Բավական ժամանակ է անցել այդ իրադարձություններից, բայց նախարարը դեռ շարունակում է այստեղ-այնտեղ գլուխ գովել:
Սակայն պարզվում է՝ Մուրադյանի կինն այժմ զբաղեցնում է  առողջապահական ոլորտի ամենայուղոտ պաշտոններից մեկը. նա Առաքելություն Արևելք մարդասիրական օգնություն կազմակերպության հայաստանյան մասնաճյուղի ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման գործում աջակցության ծրագրերի ղեկավարն է:
Հայտնի, որ այս կազմակերպությունը Գլոբալ հիմնադրամից տարեկան միլիոնավոր եվրոների աջակցություն է ստանում Հայաստանում ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման համար: Էլ չենք խոսում այս կառույցում աշխատողների աշխատավարձերի մասին, որոնք հաստատ մի քանի անգամ բարձր են խորհրդականի համեստ աշխատավարձից»:

Hraparak: Health minister’s wife has one of most enviable jobs in healthcare
It was rumored that Armenian Health Minister Armen Muradyan who was appointed to that position in 2014 has dismissed his wife Yelena Amirkhanyan working an advisor to the health minister on a voluntary basis since 2006, ‘Hraparak’ paper says noting that it happened quite a while ago, but the minister continues to boast of his deed here and there.
“It turns out that Muradyan’s wife now holds one of the most enviable positions in healthcare sector: she is the head of HIV/AIDS prevention program of Mission East humanitarian aid organization’s Armenian office that receives several million euros each year to prevent HIV/AIDS in Armenia. Salaries in that organization are much higher than the modest salary of an advisor to minister,” the paper writes.