Կայծակը սպանել է բոլիվիացի ֆուտբոլիստին խաղի ժամանակ
Բոլիվիական թիմի ֆուտբոլիստը մահացել է խաղի ժամանակ կայծակի հարվածի արդյունքում: Այս մասին այսօր հայտնել է «Le Figaro»-ն:
Երկրի իրավապահ մարմինների տեղեկություններով՝ կայծակը հարվածել է խաղադաշտի մի հատվածի: Թիմերից մեկի ֆուտբոլիստ Դևիդ Ալվարեսը, ով բոլորից ավելի մոտ էր գտնվում այդ հատվածին, տեղում զոհվել է: Եվս 8 մարզիկներ տարբեր աստիճանի ծանրության մարմնական վնասվածքներ են ստացել: Բոլորն էլ հոսպիտալացվել են:
Դեպքը կատարվել է նույեմբերի 14-ին, երկրի հարավում գտնվող Վիլյասոն քաղաքում, որը մոտ է Արգենտինայի սահմանին: Թիմերը, որոնց անունները չեն հրապարակվել, հանդիպում էին քաղաքի առաջնության շրջանակներում:
2014 թ. դեկտեմբերին նման դեպք նաև Պերուում է արձանագրվել: Տեղի առաջնության խաղում «Սպորտ Ակուիլլա» թիմի ֆուտբոլիստին հարվածել է կայծակը: Մարզիկը ոտքերի երրորդ աստիճանի վնասվածք է ստացել և ծանր վիճակում տեղափոխվել հիվանդանոց, որտեղ բժիշկների օգնությամբ փրկվել է:

Футболист боливийской команды умер во время матча после удара молнии. Об этом пишет «Лента.Ру» со ссылкой на Le Figaro.
По информации правоохранительных органов страны, мощный электрический разряд попал в один из участков поля. Игрок одной из команд Дэвид Альварес, находившийся ближе всех к эпицентру, погиб на месте. Еще восемь спортсменов получили ранения разной степени тяжести. Все они госпитализированы.
Инцидент произошел в минувшую субботу, 14 ноября, на юге страны в городе Вильясон, который находится недалеко от границы с Аргентиной. Команды, названия которых не сообщаются, встречались в рамках первенства города.
В декабре 2014 года похожий случай произошел в Перу. В матче местного чемпионата в футболиста клуба «Спорт Акуилла» попала молния. Спортсмен получил ожог ног третьей степени и был в тяжелом состоянии доставлен в больницу. Благодаря помощи медиков игрок выжил.