Բակո Սահակյանը կայանալիք մարդահամարի հետ կապված խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 25-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված դեկտեմբերին հանրապետությունում կայանալիք մարդահամարի կազմակերպման հետ կապված հարցերին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Լսելով շահագրգիռ մարմինների ղեկավարների կողմից ներկայացված տեղեկությունները՝ նախագահը կարևորել է մարդահամարի պատշաճ անցկացումը՝ այս ուղղությամբ տալով մի շարք կոնկրետ հանձնարարականներ:
Խորհրդակցությանը ներկա էին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР провел совещание по вопросу организации общереспубликанской переписи населения
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 25 ноября провел рабочее совещание, посвященное вопросам организации предстоящей в декабре общереспубликанской переписи населения. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Заслушав представленную руководителями компетентных органов информацию, президент НКР отметил важность проведения переписи населения на должном уровне, дав при этом ряд конкретных поручений.
В совещании приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, вице-премьер Артур Агабекян, другие должностные лица.