Բակո Սահակյանը կայանալիք մարդահամարի հետ կապված խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 25-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված դեկտեմբերին հանրապետությունում կայանալիք մարդահամարի կազմակերպման հետ կապված հարցերին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Լսելով շահագրգիռ մարմինների ղեկավարների կողմից ներկայացված տեղեկությունները՝ նախագահը կարևորել է մարդահամարի պատշաճ անցկացումը՝ այս ուղղությամբ տալով մի շարք կոնկրետ հանձնարարականներ:
Խորհրդակցությանը ներկա էին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President Bako Sahakyan holds consultation ahead of population census in Artsakh
On 25 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan chaired a working consultation devoted to the issues of organizing a population census to be held in the republic in the coming December, the press service of Artsakh’s President Office said.
After hearing out heads of the concerned bodies, the President highlighted the necessity of carrying out the census on a proper level, giving a range of concrete instructions in the direction.
National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan, Deputy Premier Arthur Aghabekyan and other officials were present at the consultation.