Գինու համտես-տոնավաճառ՝ Հյուսիսային պողոտայում
ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարությունը և Երևանի քաղաքապետարանը նոյեմբերի 28-29-ին մայրաքաղաքի Հյուսիսային պողոտայի տարածքում կկազմակերպեն գինու համտես-տոնավաճառ:
Գյուղատնտեսության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, միջոցառման նպատակն է խթանել հայրենական արտադրանքի ճանաչումը և գինու օգտագործման մշակույթի տարածումն ազգաբնակչության շրջանում:
Միջոցառմանը կմասնակցի մոտ 20 ընկերություն, որոնցից յուրաքանչյուրը կներկայացնի իր լավագույն արտադրանքը:  Գինու համտես-տոնավաճառը միտված է նաև նպաստել Հայաստանում տուրիզմի զարգացմանը և ներկայացնել մասնակիցներին հայ գինեգործության լավագույն ավանդույթները:

На территории Северного проспекта в центре Еревана 28-29 ноября пройдет ярмарка-дегустация вина. Об этом сообщает пресс-служба министерства сельского хозяйства Армении.
Организаторами мероприятия являются Минсельхоз РА и мэрия Еревана, цель ярмарки – повышение узнаваемости отечественной продукции и распространение среди населения культуры потребления вина.
В ярмарке примут участие около 20 компаний, каждая из которых представит свою лучшую продукцию. Проведение ярмарки призвано также содействовать развитию туризма в Армении.